بارگذاری

مشاوره بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی

 طراحی دکوراسیون داخلی برای جلب توجه مشتریان بسیار حائز اهمیت است به ویژه برای رستوران ها، یک رستوران ایده آل علاوه برکیفیت بالا و طعم خوش غذا باید فضای دنجی برای میهمانان داشته باشد. تا همزمان با میل کردن غذا با نگاه کردن به اطراف نیز لذت ببرند.

نکاتی که در طراحی اجرای رستوران باید در نظر داشت

یکی از نکات مهم در طراحی و اجرای رستوران منطقه ی ساخت است. منطقه ی ساخت از دو جهت تاثیر گذار است؛ اول جغرافیای منطقه اجرا به جهت طراحی، به طور مثال طراحی اجرای رستوران در منطقه ی ساحلی قاعدتا طرح متفاوتی با رستوران های داخل شهری یا بین راهی دارد. دومین نکته رقبای منطقه هستند، بطور مثال اگر قرار است رستورانی سنتی طراحی و اجرا شود باید رستوران های سنتی موجود در آن منطقه بررسی شود تا طرحی متفاوت تر و خاص تر اجرا شود. دیگر نکته ی مهمی که در طراحی اجرای رستوران باید در نظر داشت مشتری ست. اینکه امروزه چه سبکی مورد پسند مردم است و اجرای چه طرح هایی در یک رستوران باعث جذب مشتری میشود.

فضاسازی بیرونی نیز دیگر نکته ی قابل توجه در طراحی اجرای رستوران است. طراحی فضای زیبا و جذاب و اجرای ظریف و ماهرانه باعث جذب افراد میشود. همچنین تابلوی رستوران باید طوری طراحی و جاگذاری شود که نظر رهگذران را به خود جلب کند.

اگر در هنگام بازسازی هتل به این نتیجه رسیده اید که بهتر است یک رستوران یا کافی شاپ مستقل به بنا اضافه کنید، دقت کنید که با قالب کلی هتل همخوانی داشته باشد.

احتمالا تمام شرکت های دکوراسیون داخلی به این باور هستند که طراحی دکوراسیون داخلی نیز یکی از مهمترین نکات در طراحی اجرای رستوران است. بعد از نمای بیرونی یک مشتری به داخل رستوران و دکوراسیون آن توجه میکند. طراحی دکوراسیون داخلی یک رستوران باید به گونه ای باشد که مخاطب را جذب کرده و به او این حس را القا کند که میتواند ساعت ها در آنجا بنشینند و در کنار صرف غذایی لذیذ از محیط لذت ببرد.

در طراحی دکوراسیون کافه نورپردازی اهمیت ویژه ای دارد همچنین رنگ متریال باید دلنشین باشد.

در طراحی دکوراسیون رستوران سنتی بیشتر از چوب استفاده می شود و نورپردازی کمتر است.

دکوراسیون  داخلی رستوران لوکس رنگ های ملایم ملاک انتخاب است.

اگر رستوران شما تجملی و شیک است می توانید از بافت سنگی استفاده نمایید

دکوراسیون داخلی تالار ها بیشتر از رنگ سفید برای متریال استفاده می کنند و بافت طراحی معمولا از جنس سرامیک است.

انواع طراحی اجرای رستوران

معمولا در طراحی اجرای رستوران نوع کاربری و مکان آن در نظر گرفته میشود؛ مثلا قرار است غذا های سنتی سرو شود یا فست فود و... و اینکه چه قشر افرادی مشتریان رستوران خواهند بود. مکانی که رستوران قرار است ساخته شود نیز در انتخاب نوع طراحی اجرای رستوران نقش دارد، مثلا طرح اجرایی قرار است کنار دریا باشد یا داخل شهر یا از قبیل رستوران های بین جاده ایست. با توجه به توضیحات بالا اکثرا رستوران ها در دو نوع سنتی و مدرن طراحی و اجرا میشوند و هر کدام از امکانت خاصی استفاده می کنند تا بیشتر منحصر به فرد باشند؛ مثلا در طرح های سنتی به دنبال اجرای سقف کاذب نمی روند درحالی در طرح های مدرن تر از آن ها استقبال می شود.

نکاتی که در طراحی و اجرای رستوران باید در نظر داشته باشید را ذکر کرده ایم:

  • نحوه چیدمان صندلی ها
  • رنگ آمیزی
  • سیستم گرمایش سرمایش و تهویه هوا
  • دکور آشپزخانه رستوران
  • سرویس بهداشتی
  • طراحی نمای رستوران
  • کانسپت مناسب
  • روشنایی و نور

نمونه کارهای طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران

نمونه کار طراحی و اجرای دکوراسیون جگرکی

کارفرما: جگر سرای چاشنی

نشانی: بلوار ابوذر

اجرای دکوراسیون جگرکی

نمونه کار طراحی گاردن رستورانی

طراحی گاردن رستورانی

نمونه کار طراحی دکواسیون رستوران

طراحی دکوراسیون رستوران