بارگذاری

مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

اهمیت کابینت در طراحی و دیزاین خانه

دکوراسیون کابینت آشپزخانه اولین چیزی است که در دکوراسیون داخلی خود نمایی می کند ، در واقع در طراحی دکوراسیون داخلی خانه چه هنگام طراحی دکوراسیون آپارتمان، چه درحال طراحی و اجرای ویلا  دکوراسیون کابینت آشپزخانه جایگاه برجسته و قلب هر خانه می باشد.

چون کابینت آشپزخانه محل نگهداری مواد عذایی تا لوازم و ظروف آشپزی می باشد ، باید طوری طراحی شود که ضمن برآورده سازی نیاز کدبانوی خانه ، دسترسی راحتی داشته باشد.

کابینت های آشپزخانه از آن جایی که بخش زیادی از آشپزخانه را در بر می‌گیرند و می توانند در زیبایی آن نقش موثری داشته باشند، یکی از عوامل اصلی در دکوراسیون داخلی منازل به حساب می آیند. آشپزخانه در حکم قلب هر خانه ای است و زیبا دیده شدن آن در شیک بودن منزل تاثیر داشته و نوع طراحی و جادار بودن آنها هم می تواند در نظم دهی منازل مفید باشند. به همین دلایل طراحی و اجرای کابینت باید به صورت اصولی انجام گیرد.

انواع کابینت آشپزخانه

امروزه با توجه به این که ابعاد خانه های کوچکتر شده و زندگی ها مدرن تر شده اند، به طبع آن دکوراسیون منازل نیز باید مدرن باشند. این مسأله شامل حال کابینت های آشپزخانه نیز می شود و در طراحی آنها از سبک طراحی کابینت مدرن بهره گرفته می شود. برای مثال در این نوع طراحی ها از کابینت هایی بدون قاب یا چوب هایی با طراحی های خاص استفاده می شود که همه ی این عوامل در زیبایی و شیک بودن آشپزخانه مفید واقع خواهند شد.

در طراحی و اجرای کابینت از انواع مختلف کابینت ها نظیر موارد ذیل استفاده می گردد. البته نوع این مواد و همچنین سبک طراحی آن بستگی به سلایق صاحب خانه دارد. 

کابینت ام دی اف MDF

در ابتدا باید بدانیم کلمه ام دی اف که لاتین آن MDF می باشد یعنی چه. عبارت MDF مخفف Medium density fiberboard می باشد که ترجمه آن یعنی تخته فیبر با چگالی متوسط.

در کابینت mdf تکه ها و قطعات چوب را با مقداری از رزین و نوعی از موم مخلوط می کنند و تحت یک فشار مشخص آنرا تبدیل به فیبر می کنند. در واقع نوعی فیبر می باشد که با عملیات و فرایندی روی آن صورت میگیرد باعث استحکام آن فیبر می شود و آنرا برای ساخت کابینت آشپزخانه استفاده میکنند.

در اینجا نمونه هایی از طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف را برای شما قرار دادیم تا با طرح های جدید کابینت MDF آشنا شوید.

  • کابینت ام دی اف MDF
  • کابینت های گلاس
  • کابینت وکیوم
  • کابینت فلزی
  • کابینت روکش چوب
  • کابینت تمام چوب
  • کابینت چوبی و ملامینه

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه

این روزها سبک دکوراسیون داخلی خانه به نحوی شده است که فضای داخل آشپزخانه با فضای داخل خانه چندان جدا نمی باشد و آشپزخانه با یک کابینت جزیره ای از فضای خانه متمایز شده است.
دنیای طراحی داخلی دائما در حال تغییر می باشد و هر روزه و هر ساله روند آن رو به رشد است این موضوع باعث جذابیت این امر شده است که متخصصان عر سال با ایده پردازی های برتر مدل های جدیدی را وارد بازار دکوراسیون داخلی کرده اند.

کابینت آشپزخانه هایگلاس

برای برخی از صاحبان خانه، انتخاب بین کابینت آشپزخانه هایگلاس و مات آسان است. بیشتر اوقات، مردم بلافاصله کیفیت و ظاهر یکی را بر دیگری ترجیح می دهند.با این حال، در مورد بسیاری از ما اینگونه نیست.

کابینت های هایگلاس سالهاست که در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار گرفته است.

آشپزخانه های براق

رنگ های براق و پر زرق و برق را همه دوست دارند چون احساس لوکس بودن میدهد. به یاد داشته باشید که رنگ های براق در آشپزخانه شما بسته به نور منعکس شده کمی متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال، ماژول ها در سطح چشم دریافت می کنند و بیشتر نور ورودی به فضا را منعکس می کنند. علاوه بر این، این سطح براق همچنین می تواند سایر رنگ های بصری را در یک اتاق منعکس کند.

مزایای استفاده از کابینت آشپزخانه هایگلاس

آسان تمیز میشود. یکی از مزایای کابینت هایگلاس این است که به لطف سطح براق، تمیز کردن آن آسان است. تنها آنچه شما نیاز دارید یک پارچه و مقداری آب برای آن لکه ها است.

رنگ های براق و خنثی باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد. علاوه بر این، هرچه رنگ براق روشن تر باشد، فضای اتاق نیز روشن تر دیده می شود.

معایب استفاده از کابینت های هایگلاس

اگرچه لزوماً ضروری نیست، اما برخی از صاحبان خانه از براق شدن اجتناب می کنند زیرا باعث می شود سایر نقایص در سطح چشم بیشتر دیده شود.

کابینت آشپزخانه سفید

کمد آشپزخانه سفید به دلیل مزایای زیادی که دارد یکی از گزینه های محبوب و ترجیحی صاحبان خانه است. همچنین مشخص شده است که رنگ نقش زیادی در دکوراسیون داخلی دارد، به ویژه رنگ سفید که با هر رنگی که بخواهید مخلوط می شود، زیرا وضوح و خلوص خاصی به فضا می بخشد. به طور کلی رنگ سفید در آشپزخانه انتخاب خوبی است، اما اگر این رنگ به یک کابینت بزرگ سفید اختصاص یافته باشد، انتخاب شما بیش از حد خسته کننده است.

چرا کابینت آشپزخانه سفید محبوبیت زیادی دارند؟

در واقع دلایل زیادی در مورد محبوبیت کابینت های سفید در آشپزخانه بیش از هر رنگ دیگری وجود دارد، از طراحی زیبا و شفاف آنها شروع می شود، که یک حس بزرگ بودن و روشن بودن را برای مکان ایجاد می کند.سفید یک رنگ خنثی که طرفداران بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون دارد به گونه ای در هر طراحی حداقل یک دیوار سفید وجود دارد.

چگونگی شکل گیری ایده کابینت آشپزخانه سفبد

در دوران قدیم قبل از اختراع دستگاه های برودتی، نگهداری مواد غذایی در مناطق عمیق برای جلوگیری از آلودگی و در رنگ های تیره ضروری بود زیرا بهترین گزینه برای نگهداری مواد غذایی است.دلیل تبدیل شدن کابینت های سفید آشپزخانه به نمادی از پاکیزگی، که زمینه را برای آنچه امروز زندگی می کنیم هموار کرد، زیرا این کشف مهم در قرون وسطی برای طراحی کابینت آشپزخانه مدرن سفید که امروزه از آن استفاده می کنیم، از اهمیت بسیاری برخوردار بود.

روش های ادغام کابینت سفید آشپزخانه با طراحی آشپزخانه

قطعاً از یک نتیجه ناقص خوشحال نخواهید شد، زیرا رنگ های خنثی همیشه ماده اصلی هر اتاقی است که می خواهید طراحی کنید. برخی از دکوراتورهای داخلی ترجیح می دهند به عنوان بخشی از روند تازه سازی و مسائل مربوط به انرژی، رنگ های روشن را استفاده کنند، خصوصاً در این دوره که شاهد افزایش روند رنگ ها هستیم.

بیش از حد از رنگ سفید استفاده نکنید

از کابینت های سفید می توان به عنوان لنگر برای ظاهری ساده و تمیز استفاده کرد، اما از ریختن رنگ سفید به همه عناصر آشپزخانه خودداری کنید، اما تا زمانی که رنگ های دیگری برای شکستن یکنواختی رنگ خنثی دارید، کمی از آن را با لهجه های ظریف و ظریف استفاده کنید. با این سبک محدود به تعادل نمی شوید، هدف همه اینها سادگی و تمیزی است.

در تصویر زیر نمونه ای از کابینت آشپزخانه سفید را می بینید.

‌کابینت‌ آشپزخانه کوچک

یکی از مزیت های برتر آشپزخانه های بزرگ نسبت به آشپزخانه های کوچک این است که در آشپزخانه های بزرگ می توان جزیره های بزرگ و کاربردی را با طرح و رنگ های مختلف آشپزخانه قرار داد. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون آشپز خانه کوچک بسیار اهمیت دارد به نکاتی توجه کرد.
وقتی با فضای کوچک آشپزخانه روبرو هستیم برای بزرگتر نشان دادن این فضا باید چند نکته را در کابیت ها در نظر بگیریم.

1.متریال کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ های روشن و جنس هایگلاس ام دی اف در کابینت ها، در بزرگتر نشان دادن فضا تاثیر بسیاری دارد چون متریال براق و اکسسوری هایی که مثل آیینه منعکس کننده فضا هستند تاثیر به سزایی در این امر دارند.

2.نور پردازی کابینت آشپزخانه کوچک

با نورپردازی مناسب و قوی با رنگ های زرد و سفید و جایگذاری آنها در زیر و بین کابینت ها میتوان به زیبایی آشپزخانه و بزرگ تر نشان دادن آن کمک کرد.

3.طراحی مینیمال در آشپزخانه های کوچک

طراحی مینیمال و مدرن به دلیل سادگی و کم بودن جزئیات در حین زیبایی آن علاوه بر مورد پسند بودن عموم در این گونه فضا ها نتیجه مطلوبی دارد.


نکته ای که باید مورد توجه باشد این است که از متریال ممبران و کابینت جزیره در آشپزخانه های کوچک خودداری کنید.

نمونه کار طراحی و اجرای دکوراسیون کابینت آشپزخانه

شکی نیست محیط آشپزخانه یکی از پر رفت و آمد ترین قسمت های خانه می باشد که زمان زیادی نیز در آن صرف می شود، از این رو طراحی دکوراسیون کابینت آشپزخانه به حد زیادی مورد توجه می باشد. طبیعت ما نیز در شرکت آسال سازه از اهمیت دکوراسیون آشپزخانه غافل نیستیم.

دکوراسیون کابینت آشپزخانه اگر به خوبی طراحی و اجرا شود، به شدت کیفیت زندگی مصرف کننده را افزایش خواهد داد.

در هر حال دکوراسیون آشپزخانه معمولا با سبک دکوراسیون داخلی منزل تطابق دارد.

نمونه کار کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه ساده

هر کسی به یمن هزینه ای که می خواهد می تواند برای کابینت آشپزخانه ی خود پرداخت کند. با توجه به هزینه ی پرداختی خود. این روزها تعداد زیادی طرح و رنگ برای کابینت آشپز خانه به بازار دکوراسیون داخلی آمده است.  وقتی صحبت از دکوراسیون کابینت آشپزخانه ی ساده به عمل می آید رنگ، اندازه و... دیگر از مسائل بسیار حائز اهمیت است.

انواع طراحی کابینت آشپزخانه

دکوراسیون کابینت آشپزخانه می تواند به شکل های U ، L ، خطی ، شبه جزیره ای و جزیره ای شکل طراحی شود، اما طراحی کلی فضای خانه در انتخاب نوع طراحی کابینت آشپزخانه تاثییر گذار است.

دکوراسیون کابینت آشپزخانه با ام دی اف

یکی از پر مصرف ترین متریال های مورد استفاده در دکوراسیون کابینت آشپزخانه، جنس ام دی اف می باشد، در واقع ام دی اف از ضایعات دور ریختنی چوب ها به دست می آید ودارای تنوع رنگ زیادی می باشد.

از مزایای استفاده از جنس ام دی اف در دکوراسیون کابینت آشپزخانه می توان به عدم جذب رطوبت و حریق اشازه کرد.

کابینت های ام دی اف در طراحی های مدرن بیشتر استفاده می شود.

کابینت آشپزخانه مدرن

در طراحی و دکوراسیون داخلی، پس از  اتاق ها و سالن، به آشپزخانه که می رسیم کمی مکس میکنیم، چرا؟؟؟  آشپزخانه می تواند مهمترین جای خانه برای طراحی داخلی باشد و دکوراسیون زیبای آن می تواند در جلوه ی کل خانه تاثیر بسزایی بگذارد و آن را مدرن تر و شیک تر جلوه دهد. امروزه اغلب برای طراحی کابینت آشپزخانه از مدل  کلاسیک و اروپایی استفاده می شود که هم زیبایی بسیاری دارد و هم بعد از گذشت زمان مدل آن قدیمی نمی شود. البته مدل کابینت آشپزخانه بسیار وابسته به ابعاد آشپزخانه شما و سلیقه شخصی شما دارد، اما یک طراح خوب دکوراسیون داخلی می تواند جدید ترین مدل طراحی کابینت آشپزخانه را در آشپزخانه های کوچک نیز پیاده کند و از کمترین فضا بیشترین استفاده را نماید.

در دنیای امروز به روانشناسی رنگ ها نیز بسیار توجه می شود، و می توان گفت طراحان در طراحی زیباترین مدل ها برای کابینت آشپزخانه اغلب از رنگ های روشن و زنده استفاده می کنند که هم در زیبایی و گیرایی منزل تاثیر گذار است و هم اینکه فضا را باز تر و بزرگ تر نشان می دهد و در روحیه ساکنین خانه نیز تاثیر مثبت می گذارد. آنچه اهمیت دارد واگذاری کار طراحی به یک شرکت دکوراسیون کارآمد و خلاق است.

نمونه کار کابینت آشپزخانه کلاسیک

شرکت آسال سازه پرگاس با تکیه بر تجربه و نیروی متخصص در طراحی انواع دکوراسیون داخلی و دکوراسیون کابینت آشپزخانه را بصورت اصولی طراحی و با بهترین متریال های ساختمان سازی اجرا مینماید.

کابینت آشپزخانه جدید

یکی از خلاقیت های جدید شکل گرفته در طراحی کابینت آشپزخانه در سال 1400 و 1401 قرار دادن کابینت ها در داخل دیوار  و همتراز کردن آن با سطح دیوار است که سبب می شود کابینت ها فضای کمتری را اشغال کنند و همچنین از آشپز خانه فضای بیشتری برای استفاده داشته باشید. استفاده از کابینت های ساخته شده به جنس چوب هم یکی از ایده های بسیار زیبا در سال اخیر است این ایده برای خانه هایی که در مجاورت طبیعت، جنگل و یا دریا می باشند بسیار فوق العاده است.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}