بارگذاری

مشاوره بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی

اهمیت کابینت در طراحی و دیزاین خانه

دکوراسیون کابینت آشپزخانه اولین چیزی است که در دکوراسیون داخلی خود نمایی می کند ، در واقع در طراحی دکوراسیون داخلی خانه چه هنگام طراحی دکوراسیون آپارتمان، چه درحال طراحی و اجرای ویلا  دکوراسیون کابینت آشپزخانه جایگاه برجسته و قلب هر خانه می باشد.

چون کابینت آشپزخانه محل نگهداری مواد عذایی تا لوازم و ظروف آشپزی می باشد ، باید طوری طراحی شود که ضمن برآورده سازی نیاز کدبانوی خانه ، دسترسی راحتی داشته باشد.

کابینت های آشپزخانه از آن جایی که بخش زیادی از آشپزخانه را در بر می‌گیرند و می توانند در زیبایی آن نقش موثری داشته باشند، یکی از عوامل اصلی در دکوراسیون داخلی منازل به حساب می آیند. آشپزخانه در حکم قلب هر خانه ای است و زیبا دیده شدن آن در شیک بودن منزل تاثیر داشته و نوع طراحی و جادار بودن آنها هم می تواند در نظم دهی منازل مفید باشند. به همین دلایل طراحی و اجرای کابینت باید به صورت اصولی انجام گیرد.

انواع کابینت آشپزخانه

امروزه با توجه به این که ابعاد خانه های کوچکتر شده و زندگی ها مدرن تر شده اند، به طبع آن دکوراسیون منازل نیز باید مدرن باشند. این مسأله شامل حال کابینت های آشپزخانه نیز می شود و در طراحی آنها از سبک طراحی کابینت مدرن بهره گرفته می شود. برای مثال در این نوع طراحی ها از کابینت هایی بدون قاب یا چوب هایی با طراحی های خاص استفاده می شود که همه ی این عوامل در زیبایی و شیک بودن آشپزخانه مفید واقع خواهند شد.

در طراحی و اجرای کابینت از انواع مختلف کابینت ها نظیر موارد ذیل استفاده می گردد. البته نوع این مواد و همچنین سبک طراحی آن بستگی به سلایق صاحب خانه دارد. 

کابینت ام دی اف MDF

در ابتدا باید بدانیم کلمه ام دی اف که لاتین آن MDF می باشد یعنی چه. عبارت MDF مخفف Medium density fiberboard می باشد که ترجمه آن یعنی تخته فیبر با چگالی متوسط.

در کابینت mdf تکه ها و قطعات چوب را با مقداری از رزین و نوعی از موم مخلوط می کنند و تحت یک فشار مشخص آنرا تبدیل به فیبر می کنند. در واقع نوعی فیبر می باشد که با عملیات و فرایندی روی آن صورت میگیرد باعث استحکام آن فیبر می شود و آنرا برای ساخت کابینت آشپزخانه استفاده میکنند.

در اینجا نمونه هایی از طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف را برای شما قرار دادیم تا با طرح های جدید کابینت MDF آشنا شوید.

کابینت ام دی اف MDF

کابینت های گلاس

کابینت وکیوم

کابینت فلزی

کابینت روکش چوب

کابینت تمام چوب

کابینت چوبی و ملامینه

جدیدترین طرح های کابینت آشپزخانه

نمونه کابینت براق

کابینت mdf

طراحی کابینت آشپزخانه سبز و قهوه ای

طراحی کابینت

نمونه جدید کابینت آشپزخانه

طراحی جدید کابینت ام دی اف

نمونه کابینت ام دی اف نقره ای و قهوه ای

جدیدترین طرح کابینت

کابینت ام دی اف قهوه ای

طراحی کابینت 2020

کابینت ام دی اف طرح چوب

کابینت ام دی اف طرح چوب

کابینت ام دی اف سفید قهوه ای

کابینت ام دی اف سفید قهوه ای

کابینت ام دی اف سفید دیوار طلایی

کابینت ام دی اف سفید طلایی

طرح کابینت ام دی اف سفید براق

کابینت ام دی اف سفید براق

نمونه کار طراحی و اجرای دکوراسیون کابینت آشپزخانه

شکی نیست محیط آشپزخانه یکی از پر رفت و آمد ترین قسمت های خانه می باشد که زمان زیادی نیز در آن صرف می شود، از این رو طراحی دکوراسیون کابینت آشپزخانه به حد زیادی مورد توجه می باشد. طبیعت ما نیز در شرکت آسال سازه از اهمیت دکوراسیون آشپزخانه غافل نیستیم.

دکوراسیون کابینت آشپزخانه اگر به خوبی طراحی و اجرا شود، به شدت کیفیت زندگی مصرف کننده را افزایش خواهد داد.

در هر حال دکوراسیون آشپزخانه معمولا با سبک دکوراسیون داخلی منزل تطابق دارد.

نمونه کار کابینت آشپزخانه مدرن

دکوراسیون کابینت آشپزخانهدکوراسیون کابینت آشپزخانه

انواع طراحی کابینت آشپزخانه

دکوراسیون کابینت آشپزخانه می تواند به شکل های U ، L ، خطی ، شبه جزیره ای و جزیره ای شکل طراحی شود، اما طراحی کلی فضای خانه در انتخاب نوع طراحی کابینت آشپزخانه تاثییر گذار است.

دکوراسیون کابینت آشپزخانه با ام دی اف

یکی از پر مصرف ترین متریال های مورد استفاده در دکوراسیون کابینت آشپزخانه، جنس ام دی اف می باشد، در واقع ام دی اف از ضایعات دور ریختنی چوب ها به دست می آید ودارای تنوع رنگ زیادی می باشد.

از مزایای استفاده از جنس ام دی اف در دکوراسیون کابینت آشپزخانه می توان به عدم جذب رطوبت و حریق اشازه کرد.

کابینت های ام دی اف در طراحی های مدرن بیشتر استفاده می شود.

جدید ترین مدل طراحی کابینت آشپزخانه

در طراحی و دکوراسیون داخلی، پس از  اتاق ها و سالن، به آشپزخانه که می رسیم کمی مکس میکنیم، چرا؟؟؟  آشپزخانه می تواند مهمترین جای خانه برای طراحی داخلی باشد و دکوراسیون زیبای آن می تواند در جلوه ی کل خانه تاثیر بسزایی بگذارد و آن را مدرن تر و شیک تر جلوه دهد. امروزه اغلب برای طراحی کابینت آشپزخانه از مدل  کلاسیک و اروپایی استفاده می شود که هم زیبایی بسیاری دارد و هم بعد از گذشت زمان مدل آن قدیمی نمی شود. البته مدل کابینت آشپزخانه بسیار وابسته به ابعاد آشپزخانه شما و سلیقه شخصی شما دارد، اما یک طراح خوب دکوراسیون داخلی می تواند جدید ترین مدل طراحی کابینت آشپزخانه را در آشپزخانه های کوچک نیز پیاده کند و از کمترین فضا بیشترین استفاده را نماید.

در دنیای امروز به روانشناسی رنگ ها نیز بسیار توجه می شود، و می توان گفت طراحان در طراحی زیباترین مدل ها برای کابینت آشپزخانه اغلب از رنگ های روشن و زنده استفاده می کنند که هم در زیبایی و گیرایی منزل تاثیر گذار است و هم اینکه فضا را باز تر و بزرگ تر نشان می دهد و در روحیه ساکنین خانه نیز تاثیر مثبت می گذارد. آنچه اهمیت دارد واگذاری کار طراحی به یک شرکت دکوراسیون کارآمد و خلاق است.

نمونه کار کابینت آشپزخانه کلاسیک

نمونه کار کابینت آشپزخانه کلاسیک

شرکت آسال سازه پرگاس با تکیه بر تجربه و نیروی متخصص در طراحی انواع دکوراسیون داخلی و دکوراسیون کابینت آشپزخانه را بصورت اصولی طراحی و با بهترین متریال های ساختمان سازی اجرا مینماید.

نمونه طراحی کابینت چوبی

کابینت آشپزخانه کلاسیک