جستجو کردن

خانه

دکوراسیون ویلا

دکوراسیون ویلا

قبل از صحبت در مقوله ی طراحی و اجرای ویلا ابتدا بهتر است تعریف کوتاهی از ویلا داشته باشیم. معمولا ویلا به بناهایی گفته میشود که از چهار طرف به فضای بیرونی نما داشته و وابسته به ساختمان دیگر نیست؛ همچنین معمولا در اطراف شهر و درطبیعت ساخته میشوند.

امروزه زندگی شهری و آپارتمان نشینی، سر و صدا و آلودگی های ناشی از ازدیاد جمعیت در شهرها باعث شده مردم بیش از پیش علاقه مند به داشتن ویلایی دنج، به دور از هیاهو باشند تا آنجا انرژی از دست رفته خود را باز یابند. همین امر باعث شده تا صنعت طراحی و اجرای ویلا بیشتر از گذشته رونق پیدا کند. طراحی ویلاها نیازمند دقت، زمان و نقشه ها و ایده های جذاب است چرا که بنای ساخته شده تا سالیان سال پابرجاست ازاین رو بهتر است که در ابتدا با ایجاد یک طراحی خاص و بدون نقص راحتی، آسایش و زندگی بدون دغدغه ای را برای خود در آن محیط فراهم آورد. به همین منظور تاکید ما برانتخاب گروه طراح حرفه ای و کاراست تا شاهکاری خلق شود که مورد تحسین ببیندگان قرار گیرد. گروه مهندسین آسال سازه باتجربه ای درخشان بالغ بر دو دهه در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا، بهترین گزینه برای خلق محیطی آرامش بخش و جذاب برای ویلای شما می باشد. در طراحی و ساخت ویلاها چندین نکته ابتدایی همیشه مورد توجه قرار میگیرد چرا که این نکات بر روی تصمیم خریدار یا سازنده بسیار تاثیر گذار است.

در رابطه با دکوراسیوم داخلی یکی از مواردی که باید به آن دقت شود این است که شما برای داشتن دکوراسیون عالی و استاندارد در این زمینه باید با یک فردی که در این زمینه تجربه دارد حتما مشورت کنید، استفاده از دکوراتیو در این نوع از دکوراسیون داخلی بسیار برای شما مفید و عالی می باشد، این افراد از جمله افرادی می باشند که در زمینه دکوراسیون داخلی ادارات بسیار باتجربه بوده و از این رو می باشد که شما می توانید در این زمینه به این افراد اعتماد کنید.

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

متخصصان ما با شما تماس خواهند گرفت.

دکوراسیون داخلی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی در اصول طراحی ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه یک طراحی منحصر به فرد است که می تواند ویلا ی شما را نصبت به ویلاهای دیگر خاص کند. وجود دیتیل های خاص در ویلا و جزئیات می تواند طرح را زیباتر و مجلل تر نمایش دهد. بهره بری مطلوب از نور طبیعی در طراحی داخلی ویلا ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که با معماری اصولی نور می توان کیفیت فضا را تا حد زیادی ارتقا داد. در نظر گرفتن فضاهای بزرگ با سقف های بلند با نهایت بهره بری از نور طبیعی محیط، شاید مهم ترین پارامترها در طراحی ویلا ی منحصر به فرد باشد. استفاده از نور جنوب و وجود در های بازشونده کشویی بزرگ نیز، نکته­ بسیار مهمی است که می­تواند در زمان عصرگاهی و غروب خورشید، فضای داخلی را به فضای خارجی متصل نموده و موجب افزایش سطح بهره وری نوری و نشاط ساکنان گردد. هم چنین طراحی باید به گونه­ ای انجام شود که علاوه بر اینکه دیوارهای پیرامونی به عنوان جدا کننده فضای داخلی و خارجی عمل می کنند، از قسمت هایی نیز دسترسی به فضای خارجی را به گونه­ ای معمارانه و هنرمندانه فراهم سازند.

دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه

هر منطقه ای در هر نقطه از جهان به طور قطعی دارای سبک های متنوع در دکوراسیون داخلی می باشد؛ قطعا ایران هم باید در هنگام انجام دکوراسیون داخلی خانه های خود به المان هایی که سبب می شود تا دکوراسیون شما سبک ایرانی را به خود بگیرد رعایت کنید. برای دکوراسیون داخلی ویلا های ایرانی می توان از سبک های سنتی استفاده کرد، دکوراسیون داخلی ویلا سنتی می تواند یکی از گزینه هایی باشد که بااستفاده از آن المان های ایرانی را استفاده کنید. یکی از المان هایی که باید در دکوراسیون ویلاهای ایرانی به آن دقت شود استفاده از فرش هایی می باشد که سبک و طرح سنتی را در خود دارند. از دیگر مواردی که می توان برای دکوراسیون ویلا ها مورد استفاده قرار دهیم استفاده از تابلو فرش هایی می باشد که نماد های ایرانی را در خود دارد، تمامی این موارد از جمله گزینه هایی است که در مرحله اول بسیار مورد توجه نمی باشد اما معنی ایرانی بودن را برای شما به همراه دارد.

طراحی ویلا ایرانی

اولین نکته حائز اهمیت در طراحی و اجرای ویلا ایرانی میتواند چشم انداز آن باشد. از آنجایی که معمولا ویلاها به منظور دور بودن از هیاهوی شهری ساخته میشوند درطراحی و اجرای ویلا در ایران آرامش و فضای باز در اولیت اصلی قرار دارد. شرکت اسال سازه پرگاس توصیه می کند به دور از توجه به اندازه ی متراژ ویلا، ویلایی طراحی و دکوراسیون نمایید که بسیار دنج و دل نشین و آرام بخش باشد. برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی شما می توانید از سبک های متنوع برای دکوراسیون خانه ویلایی ایرانی استفاده کنید چرا که برای دکوراسیون داخلی باغ ویلا سبک های دکوراسیون هایی که برای خانه های ایرانی استفاده می کنیم.

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس و دکوراسیون داخلی یک ویلا از دیگر نکاتی است که مورد اهمیتی می باشد، در طراحی و اجرای ویلای دوبلکس سبک سبک دکوراسیون داخلی بسیار حائر اهمیت می باشد. در واقع می توان گفت طراحی دکوراسیون یک ویلا وابسته به سبکی است که برای ساخت آن ویلا انتخاب شده است. در ویلاهای دوبلکس طراحی راه پله ها خیلی به چشم می آید درواقع جذابیت یک خانه دوبلکس به همان دکوراسیون راه پله اش می باشد. اگر ویلای شما دوبلکس است بد نیست به راه پله ها نیز سر و سامانی بدهید.بسیاری از معماران در طراحی کلاسیک راه پله ها از نرده های فلزی و چوبی استفاده می کنند.معمولا در گوشه ای کنار راه پله های گرد یک مجسمه سنگی نیز قرار می دهند که این نوع طراحی، طراحی مدرن راه پله است.

طراحی ویلا مدرن دوبلکس

ایده های زیادی در خصوص طراحی ویلا مدرن دوبلکس وجود دارد. ساخت و اجرای این ایده ها مخارج بالایی دارد برای مثال امکاناتی که در داخل ویلا وجود دارند مانند استخر، سونا، جکوزی و بسیاری از این قبیل می تواند بسیار هزینه ساز تلقی شود. یک ویلای ایده آل در کنار جذاب بودن باید موجب رفاه ساکنین باشد البته چیدمان لوازم نیز یک فاکتور اساسی در دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس محسوب می شود.
امروزه سبک مدرن در طراحی و اجرای ویلا به دلیل سادگی و مبهم نبودنش و طراحی بدون پیچیدگی که دارد در بین سایر سبک ها بسیار پر طرفدار است. البته این سبک ها می توانند به صورت مستقل یا تلفیقی در طراحی نما پیاده سازی شوند. ویلاهای مدرن امروزه طرفداران بسیاری در اطراف شهر ها پیدا کرده است.در رابطه با طراحی نمای ساختمان برای ویلاها باید به شدت به جزییات توجه شود تا میزان لوکس بودن آن ساختمان بیشتر نمایش داده شود.

ویلا کلاسیک مدرن

اگر ویلای شما در روبه دریا قرار دارد داشتن ویو زیبا برای دیدن منظره ای زیبا امری ضروری در طراحی ویلا کلاسیک مدرن می باشد. نکته مهم در طراحی و اجرای ویلا بهتر است از پنجره های بزرگ استفاده کنید. البته اگر می خواهید ویلای شما از نمای بیرون قابل دید نباشد می توانید از پرده استفاده نمایید. به این نکته توجه کنید که پرده شما نباید از ورود نور به ویلا جلوگیری کند و در عین حال جلوی دید شما از بیرون را نگیرد. همانطور که همیشه ذکر کردیم متعادل بودن در دکوراسیون داخلی مهم است.
برای ساخت ویلای مدرن یکی از بخش های مهمی که باید به آن دقت کنید در طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن شما می توانید از سبک های ساده استفاده می شود، استفاده از پله ورودی ویلا مدرن و یا پنجره خانه دوبلکس از جمله مواردی می باشد که می توانید برای دکوراسیون هایی که سبک های ساده استفاده می شود.

سبک های مختلف در طراحی و اجرای ویلا

امروزه با پیشرفت صنعت ساخت سبک های گوناگونی برای طراحی و ساخت ویلا ارائه میشود که در اینجا به سه سبک پر کاربرد تر اشاره خواهیم داشت: طراحی و ساخت به سبک مدرن طراحی و ساخت به سبک کلاسیک طراحی و ساخت به سبک تلفیقی شما می توانید از طراحی ویلا تلفیقی نیز برای طراحی و دکوراسیون ویلاهای خود استفاده کنید، برای نمونه استفاده از سبک های مدرن در طراحی ورودی باغ ویلا می تواند یکی از گزینه های بسیار عالی برای شما به شمار آید.

طراحی باغ ویلا لاکچری

استحکام و زیبایی دو عنصر جدا نشدنی در طراحی ویلا می باشد در طراحی سنتی ویلا عموما از ورودی های باغ استفاده می کنند که این امر بسیار در زیبا سازی ورودی ویلا تاثیر گذار می باشد. در ویلایهای مدرن تر اساسا درب ورودی با پارکیتگ و باغ ویلا همرخوانی دارد که این امر نیز مزایا خود را دارد ولی ما پیشنهاد می کنیم برای زیباتر شدن از باغ سازی ها در پشت ویلا لذت ببرید.

مبلمان در طراحی دکوراسیون ویلا

نحوه چیدمان مبلمان و میز قلب یک ویلا است. مبلمان باید فضایی گرم و صمیمانه برای اعضای خانواده به ارمغان بیاورد. در اکثر طراحی ها رنگ متریال و رنگ مبل مطابقت دارند. مبلمان نباید فضای زیادی از اتاق پذیرایی را اشغال کند. طراحی ویلایی یکی از بخش هایی می باشد که می توانید برای دیزاین داخلی ویلا از آن استفاده کنید برای این مورد یکی از بخش های طراحی طراحی باغ ویلا ساده می باشد چرا که برای باغ ویلاها این روش یکی از گزینه های عالی می باشد تا شما بتوانید طراحی ویلایی زیبایی داشته باشید.

نورپردازی محوطه ویلا

پرنور بودن ملاکی برای زیبایی محوطه شما به حساب نمی آید در واقع از درخشش های ملایم در دکور محوطه ویلا استفاده می شود. اگر در محوطه خود دوربین مدار بسته دارید و بدنبال حفظ امنیت ویلای خود هستید باید نورپردازی متناسب با دید دوربین طراحی شود.

قیمت طراحی ویلا

ویلاها از جمله محیط هایی می باشد که از مساحت بسیار بالایی برخوردار است و از این رو می باشد که قیمت طراحی و دکوراسیون داخلی ویلا ها می تواند بسیار متفاوت باشد، درابتدا برای تمامی ویلاهایی که وارد مرحله طراحی دکوراسیون می شوند بهتر است طرح و اتودی به صورت 3 بعدی ایجاد شود تا با استفاده از این طرح سه بعدی ایجاد شده می توان به راحتی تخمین قیمت ویلا را انجام داد، این روش یکی از راحتترین روش هایی می باشد که در دکوراسیون داخلی ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد. این روش را می توان یکی از روش های محاسبه آنلاین هزینه ساخت ویلا دانست.
برای هزینه ساخت خانه های ویلایی در روستا و دکوراسیون آن ها ممکن است در برخی از موارد به دلیل دور بودن مکان قرار گیری و شرایط مربوطه هزینه دکوراسیون داخلی کمتر از دیگر مکان ها باشد، بسیاری از افراد برای دکوراسیون داخلی ویلاهای خود می توانند از پکیج طراحی ویلا استفاده کنند. به شما پیشنهاد می کنیم تا طراحی ویلا مدرن و دوبلکس را با استفاده از پکیج های طراحی ویلا انجام دهید.
هزینه ساخت خانه دوبلکس برای دکوراسیون بسیار بیشتر می باشد چرا که راه پله ورودی ویلا و طراحی داخلی ویلا دوبلکس دارای بخش های بسیاری می باشد و شما میتوانید در این خصوص با مشاوره طراحی ویلا مجموعه آسال سازه در تماس باشید.

سوالات متداول

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.