بارگذاری

مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی دفتر و محل کار

همراه ما باشید تا با رعایت چند نکات طلایی و ساده دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی دفتر کار، محل کار خود را به محیطی آرامش بخش و کار آمد تبدیل کنید.

بسیاری از افراد به سبب داشتن چند شغل یا شغل هایی با زمان های کاری طولانی بیشتر زمان خود را در روز در محل های کار و یا محیط اداری به سر می برند.

اختصاص زمان زیاد در محیط کاری ناکارآمد، میتواند بهره وری کارکنان و مدیران را کاهش دهد، به همین سبب باید در طراحی دفتر کار از المان هایی استفاده شود که علاوه بر ایجاد فضای آرامش بخش در کاهش استرس روزانه موثر بوده و بهبود و کارایی افراد را افزایش دهد.

در اینجا چند نکته ساده وجود دارد تا با صرف هزینه های اندک باعث به وجود آمدن فضای دلخواه و متناسب با سلیقه خود شوید.


برای دیدن جدیدترین ایده های طراحی اداری مدرن کلیک کنید!


استفاده از رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی دفتر کار

در روانشناسی رنگ ها، رنگ سبز آرامش بخش است اگر در برخی از دیوار ها از کنتراست رنگ سبز و سفید استفاده شود محیط کار سرزنده و پویایی خواهیم داشت که به بهبود آرامش ذهن کمک خواهد کرد.

رنگ ها نقش مهمی را در فضای اداری ایفا می کنند. به عنوان نمونه رنگ زرد به خلاقیت الهام میبخشد و امیدواری به موفقیت های کاری را افزایش میدهد و آبی باعث تحریک ذهن می شود.

هنگام انتخاب رنگ اداری به این توجه کنید که به کدام عنصر در میان پرسنل خود نیازمندید، سپس همان رنگ را در دکوراسیون داخلی دفتر کار خود اعمال کنید.

زدودن گرد و غبار به طور مرتب

هر سه روز یکبار گرد و غبار روی میزها را بگیرید. سعی کنید در طول روز پنجره ها را باز کنید تا انرژی در رفت و آمد باشد.

استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون دفتر محل کار

داشتن منابع اضافی نور ، جلوه ای شیک به فضای اداری شما می بخشد و سطح انرژی شما را نیز افزایش می دهد و فشار چشم های شما را کاهش می دهد. در صورت امکان از نور طبیعی خورشید استفاده کنید و منطقه ای با پنجره های بزرگ را انتخاب کنید.

استفاده از الگوهای مینیمال و ساده

الگوهای ساده در طراحی داخلی اداری و دفتر کار این روزها بسیار متداول هستند و علاوه بر جلوه منظم به دفتر، به شما کمک می کند کارهای بیشتری انجام دهید. اتاق کار و میز کار کارآمد ، منظم در عین سادگی برای بهره وری بیشتر به شما کمک خواهند کرد.

به همین سبب بهتر است همیشه محیط کاری را تمیز و به دور از شلوغی نگه دارید. مطمئن باشید که وسایل شما روی هم تلنبار نشود و همه چیز به طور مرتب در جای خود قرار بگیرد.

استفاده از رایحه های آرامش بخش و خوشبو

هیچ چیز بهتر از اتاقی نیست که بوی خوبی داشته باشد! درست مانند رنگها، عطرها نیز نقش مهمی ایفا می کنند. به عنوان مثال، نعناع برای تقویت و طراوت استفاده می شود ، در حالی که رایحه های مرکبات استرس را کاهش می دهند. افزودن عطر به دفتر نه تنها به تازه ماندن آن کمک می کند، بلکه در هنگام کار نیز به شما انرژی و آرامش می بخشد.

گیاهان را به عنوان اکسسوری دفتر کار فراموش نکنید!

گیاهان سبز و سر زنده همه چیز را در طراحی دفتر بهبود می بخشند! افزودن گیاهان نه تنها هوا را تصفیه می کند، بلکه باعث ایجاد اطمینان و آرامش کارکنان و مشتریان شما در دکوراسیون اداری خواهد شد. علاوه بر این به شما این امکان را می دهد که اتاق دفتر یا میز کار خود را با گلدان ها و گیاهان زیبا و جالب تزئین کنید. شما میتوانید از گیاهانی همانند بامبو، پتوس و سانسوریا استفاده نمایید.

دیوارها را فراموش نکنید

دیوارها در طراحی دفتر کار نیز عامل مهمی هستند که نباید از آن غافل شوید. از این فضا برای افزودن پیام های انگیزشی برای خود و تیم خود استفاده کنید. یا یک تقویم یا تابلوی اعلانات ایجاد کنید که می تواند همزمان یک اثر هنری نیز باشد.

شما تنها با رعایت چند فاکتور بالا در دکوراسیون داخلی میتوانید علاوه بر ایجاد فضای دوستانه و آرمش بخش برای خود و کارکنان بهره وری بیشتری را به ارمغان بیاورید.

اهمیت طراحی و دکوراسیون داخلی دفتر کار

زمانی که وارد محیطی میشوید اولین چیزی که توجه شما را جلب میکند طراحی داخلی دفتر کار آن محیط است. از این رو دکوراسیون داخلی دفتر کار یک آیتم مهم در جلب مشتری به حساب می آید. همین موضوع باعث شده امروزه به طراحی دفتر کار برای جلب رضایت و اطمینان مشتری بسیار اهمیت داده شود تا اثر مثبتی در وهله ی اول روی مشتری گذاشته شود. نکته ی دیگری که طراحی داخلی دفتر اداریرا حائز اهمیت میکند تاثیریست که بر روی کارکنان آن محیط میگذارد.

از آنجایی که هر فرد بیشتر زمان خود را در شبانه روز در محیط کار خود میگذراند، دکوراسیون محیط کار بر روحیه و بازدهی کاری فرد تاثیر به سزایی دارد. محیط کاری اگر داری طراحی دکوراسیون داخلی شیک و مناسب باشد به مشتری حس اعتماد و اطمینان میدهد، همچنین باعث میشود کارکنان علاقه مند به محیط کاری خود باشند و در نتیجه ما شاهد بازدهی کاری بالا خواهیم بود.

زمانی که وارد محیطی میشوید اولین چیزی که توجه شما را جلب میکند طراحی داخلی دفتر کار آن محیط است. از این رو دکوراسیون داخلی دفتر کار یک آیتم مهم در جلب مشتری به حساب می آید.

محل کار یا دفترکار هر فردی خانه دوم او است و افراد اکثر اوقات خود را در محیط کار به سر می برند بنابراین طراحی دکوراسیون دفتر کار روی روح و روان آدم تاثیرگذار است و موجب بالا رفتن کلاس کاری شما می شود. توصیه می شود دقت و حساسیت لازم را حین طراحی به خرج دهید.

 طراحی دکوراسیون دفتر کار روی روح و روان آدم تاثیرگذار است

آنچه که درباره ی دکوراسیون داخلی دفتر کار باید بدانیم

در طراحی داخلی شرکت و دفتر کار باید توجه داشته باشیم که تغییرات را بر اساس فرهنگ و جو حاکم بر محیط انجام دهیم، یعنی محیط کار ما چه نوع محیطی است؟ مشتریان از چه سطح طبقاتی و فرهنگی هستند؟ وبه کار گیری چه نوع و سبک و سلیقه ای در این محیط بهترین بازدهی را به خوهد داشت؟ آیا باید برای دفترتان به فکر اجرای سقف کاذب باشید؟

به توصیه های ما به عنوان یک شرکت طراحی دکوراسیون در تهرانتوجه کنید:

 • انتخاب رنگ نیز در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کارحائز اهمیت است. باید رنگی مطابق با محیط انتخاب شود تا باعث اذیت و خستگی و کسل شدن کارکنان در طولانی مدت نشود.
 • روشنایی در طراحی داخلی دفتر کارنکته ی است که نباید از آن غافل شد. طراحی باید به گونه ای باشد تا بتوان از نور طبیعی بیشترین بهره برده شود. نبود نور کافی باعث خستگی چشم کارمند میشود و همچنین محیط کار را بسته و دلگیر نشان میدهد.
 • انتخاب رنگ مناسب نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار می باشد که باید به آن توجه کنید. پیشنهاد می کنم در طراحی دکور اداری و دفتر کار از رنگ های الهام بخش و آرامش بخش استفاده نمایید.

رنگ های الهام بخش برای دکوراسیون داخلی

 • سبز آبی
 • مرجانی
 • ارغوانی روشن
 • بژ
 • آبی تیره
 • خاکستری
 • اسطوخودوسی
 • آبی خاکستری
 • خاکستری مایل به سبز
 • نباتی
 • آبی آسمانی
 • یاسی
 • آبی دریایی

نمونه کار دکوراسیون اداری مدرن

نمونه کار دکوراسیون اداری مدرن

نورپردازی دفتر کار

عامل مهم بعدی در زمینه طراحی داخلی دفتر کار ایجاد نورپردازی مناسب است. نور محیط کار می بایست مطلوب باشد که چشم ها را خسته نکند و باعث خستگی کارکنانی که در طولانی مدت فعالیت می کنند نشود شایان ذکر است که عدم نور کافی موجب می شود چشم ها ضعیف و آسیب دیده شوند. قصد ما از تغییر در طراحی دکوراسیون شرکت آسودگی و راحتی کارمندان است به همین خاطر رضایت سایر افراد در اولویت قرار دارد. اگر به فکر بازسازی دکوراسیون اداری، خرید ملک جدید یا مشارکت در ساخت با دیگری هستید، اهمیت نورپردازی را فراموش نکنید.


طراحی دکوراسیون اداری به سبک مینیمال


نورپردازی در طراحی داخلی اداری محیط کار

 1. نورپردازی متمرکز: نوعی طرح که نقطه یا محدوده ای از فضای مورد نظر را نورانی می کند و این نورپردازی در دکوراسیون دفتر کار کاربردی است.
 2. نورپردازی عمومی: تمامی نقاط را روشن می کند. این نورپردازی در دکوراسیون داخلی موثر است.
 3. نورپردازی تزیینی: جهت زیباسازی و قشنگ جلوه دادن آن جا استفاده می گردد. این نورپردازی در دکوراسیون خانه و شرکت یا همان دفتر کار کاربرد اساسی دارد

عاملی مهم در زمینه طراحی داخلی دفتر کار ایجاد نورپردازی مناسب است.

میز و صندلی ارگونومیک در دکوراسیون داخلی

تهیه کردن میز و صندلی ارگونومیک و استاندارد مهمترین فاکتور طراحی داخلی دفاتر کاری به حساب می آید. اکثر اوقات کارکردن پشت میز سپری می شود پس نتیجه می گیریم انتخاب کردن مبلمان اداری مناسب ضروری است.

تزیین دکوراسیون اداری

برای این که جو جدی و خشک محیط کار را تغییر دهید؛ میتوانید از اکسسوری دفتر کار استفاده نمایید، مانند انوع تابلو ها و قاب عکس. همچنین می توانید از تنگ ماهی نیز استفاده نمایید.

قراردادن گل یا کاکتوس در بسیاری از محیط های کاری شیک رواج دارد داشتن گیاه باعث نشاط بخشیدن به فضای کار شما می شود.

برای این که جو جدی و خشک محیط کار را تغییر دهید؛ میتوانید از اکسسوری دفتر کار استفاده نمایید،

اتاق مدیریت لاکچری

اتاق مدیریت لاکچری

 

طراحی دفتر کار لاکچری

انتخاب مبلمان در نشان دادن لاکچری بودن فضا نقش به سزایی دارد.متریال صندلی ها و دیگر مبلمان و حتی قسمتی از میز ها بهتر است چرم طبیعی یا مصنوعی و یا مخمل باشد و رنگ آنها متناسب با چوب به کاربرده شده با دیگر مبلمان انتخاب شود.

نور پردازی در طراحی دفتر کار لاکچری

در این فضا استفاده از نور های خطی عبور داده شده از دیوار به سقف میتواند در لوکس نشان دادن دفتر کار شما ایده خوبی باشد.
لامپ های دکوراتیو که دارای نورهای نقطه ای هستند و طرح های مختلف و جذاب از نظر پخش نور دارند میتوانند اکسسوری های به کار برده شده در دفتر کاری را بهتر و لاکچری نمایش دهند.

طراحی داخلی اتاق مدیریت کوچک

دکوراسیون در تصویر پایین متناسب با هر سلیقه ای است زیرا یک دکور مدرن است که برای فضا های کوچک مناسب است 

اتاق مدیریت کوچک

دکوراسیون داخلی اتاق اداری کوچک

در این فضا ها باید از متریال های شفاف مثل شیشه استفاده کرد مثلا برای جداکردن اتاق ها پارتیشن های تمام شیشه بهتر از پارتیشن های ام دی اف هستند.
برای رنگ دیوار ها بهتر است از رنگ های سیر بیشتر استفاده کرد و اکسسوری مورد نیاز کارکنان بهتر است روی دیوار نصب شود که فضا کف شلوغ نباشد.
انتخاب مبلمان کوچک در چنین فضاهایی در بزرگ نشان دادن فضا نقش مهمی ایفا میکند.

نمونه دکوراسیون اداری

نمونه دکوراسیون اداری شیک

طراحی دکوراسیون شرکت گوگل

دکوراسیون شرکت گوگل برای مردم تحسین برانگیز است. این کمپانی محیطی آرام و دلچسب برای کارکنان خود ساخته به طوری آن ها واقعا کار را مساوی با تفریح می دانند. آن ها کف زمین را با رنگ آبی ملایم پوشش داده اند. همچنین روی دیوار برخی اتاق ها اشکال و تصایر جالبی در خصوص اینترنت و شبکه های اجتماعی قرار داده اند.

طراحی دکوراسیون شرکت گوگل

نمونه های طراحی دکوراسیون دفتر کار

نمونه کار طراحی دکوراسیون اداری

نام کارفرما: مهندس حسینی از شرکت کم کو

آدرس: ایت الله کاشانی نبش حسن اباد

طراحی دکوراسیون دفتر کار

 

نمونه کار طراحی دکوراسیون اداری مدرن ( شرکت کم کو )

طراحی دکوراسیون شرکتی

 

نمونه کار طراحی دکوراسیون اداری ( شرکت کم کو )

طراحی دکوراسیون اداری

 

نمونه کار طراحی دکوراسیون اتاق محل کار ( شرکت کم کو )

طراحی دکوراسیون محل کار

نمونه کار طراحی دکوراسیون دفتر کار

کارفرما: آقای سلیمانی

آدرس: آیت الله کاشانی

طراحی دکوراسیون دفتر کار

 

نمونه کار طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

 

نمونه کار طراحی دکوراسیون محیط کار

نمونه کار طراحی دکوراسیون محیط کار

 

نمونه کار طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

اختصاص زمان زیاد در محیط کاری ناکارآمد، میتواند بهره وری کارکنان و مدیران را کاهش دهد، به همین سبب باید در طراحی دفتر کار از المان هایی استفاده شود که علاوه بر ایجاد فضای آرامش بخش در کاهش استرس روزانه موثر بوده و بهبود و کارایی افراد را افزایش دهد.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}