بارگذاری

مشاوره بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

در گذشته شاید به مقوله ی طراحی دکوراسیون داخلی توجه نمیشد. به این موضوع که وسایل در یک مکان چگونه کنار هم قرار بگیرند اهمیت داده نمیشد اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و درک عمیق تر افراد از محیط و ابزار این موضوع بیش از پیش حائز اهمیت شده است.

با گذر زمان روانشناسان به این مقوله پی برده اند که طراحی دکوراسیون داخلی اعم از منزل، محیط کار، ادارات، مدارس و .... تاثیر به سزای در رفتار و روحیه افراد دارد. همچنین پیمانکاران و ساختمان سازان به این مهم پی برده اند که آگاهی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی نقش به سزای در صرفه جویی فضای ساخت دارد به این صورت که، حتی اگر فضای کوچکی برای ساخت در دسترس باشد با طراحی و چیدمانی مناسب میتوان آن را به فضایی دلپزیر و مورد قبول تبدیل کرد.

مقوله ی طراحی و دکوراسیون داخلی آنقدر مورد توجه قرار گرفته که به یکی از رشته های دانشگاهی تبدیل شده و امروزه طرفداران فراوانی هم دارد. مقصود از طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد محیطی راحت و دلپذیر و استفاده بهینه از فضا است.

یادتان باشد که اگر در حال حاضر از دکوراسیون داخلی خود راضی نیستید، همیشه امکان بازسازی دکوراسیون داخلی وجود دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل 2019

طراحی دکوراسیون داخلی به امری ضروری برای مردم  تبدیل شده است. ساکنین می خواهند در محیطی آرام به سر ببرند و از خانه خود انرژی بگیرند. یک دکوراسیون شیک و ایده آل در تقویت روحیه صاحبین خانه تاثیر مستقیم دارد و اعتماد به نفس آن هارا بالا می برد. خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم معماری طرح های متنوعی برای علاقه مندان به دکوراسیون داخلی از جمله کلاسیک، سنتی و مدرن وجود دارد که زیبایی چهره خانه شما را تغذیه می کند. در سال 2019 طراحی دکوراسیون بیشتر به سمت دکوراسیون داخلی مدرن نزدیک شده است و اکثر طراحی ها به میل سلیقه و روحیات کار فرمایان انجام شده است. استفاده از رنگ های ساده، چرم و چوب، استفاده از نور طبیعی، اتاق خواب هایی با تخت های شخصی سازی شده و ایجاد فضای باز جزو چهارچوب طراحی امسال به شمار می آید. از سبک های دکوراسیون داخلی برتر میتوان به سبک دکوراسیون داخلی مدرن، سبک دکوراسیون داخلی مینیمال، سبک دکوراسیون داخلی صنعتی، سبک دکوراسیون داخلی انتقالی و سبک دکوراسیون داخلی روستایی اشاره کرد.

 

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی

سالن پذیرایی اولین منظره ای است که هرکس در زمان ورود خود به منزل با آن مواجه میشود. دکوراسیون داخلی پذیرایی منزل شما میتواند تاثیرات به سزایی در نحوه برخورد اولیه دیگران با شما داشته باشد. در فرآیند دکوراسیون پذیرایی سه چیز بسیار مهم هستند:

هماهنگی رنگ ها:

هرچند منظور از هماهنگی رنگ یک پارچگی نیست بلکه استفاده صحیح برای ایجاد جلوه ای مؤثر و زیبا میباشد. استفاده از دو و یا سه رنگ شاد در کنار یک یا دو رنگ مات و آرام میتواند یک تعادل خوبی ایجاد کند که علاوه بر داشتن جلوه ی زیبا باعث ایجاد انرژی مثبت و شادابی در روحیه میشود. استفاده از دو یا سه وسیله تزییناتی برای در آوردن خانه از حس یکنواختی استفاده از گیاهان با رنگ های متفاوت گاهی استفاده از یک ظرف با رنگ جیغ کاملا متضاد میتواند بسیار به جلوه سالن پذیرایی شما کمک کند.

دیوار ها:

داشتن دیوار هایی تمیز با رنگ و نقش های زیبا میتواند جو خانه شما را به کلی تغییر دهد. دیوار های گچ بری شده با تزییات فلزی، سنگی، چوبی و حتی پلاستیکی جذابیت بسیاری را به خانه شما القا میکند. استفاده از کاغذ دیواری نیز یک روش بسیار جذاب و کاربردی برای تزیین کردن دیوار ها میباشد و هزینه ی بسیار کمتری را نیز شامل میشود. 

چیدمان:

اگر شما زیبا ترین دیوارها را داشته باشید، اگر شما چشمگیر ترین رنگ ها را انتخاب کرده باشید اگر شما نتوانید به درستی چیدمان آن ها را تعیین کنید نمیتوانید از تمام زیبایی که در دست دارید استفاده کنید و لذت ببرید. چیدمان هر خانه مانند یک سودوکو میماند شما باید تمام عناصر هارا طوری بچینید که در نهایت تصویر بزرگتری را کامل کنید.   

 

 

چند نکته کلی در طراحی دکوراسیون داخلی

 • در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا بهتر است به جای تمرکز روی همه ی دیوارهای مکان، دیواری که بیشتر دردید قرار دارد را متفاوت با بقیه و متناسب با بقیه اجزای مکان طراحی و تغییر داد.
 • اگر فضای شما داری چند بخش مجزاست و شما مایل به تغییر در طراحی دکوراسیون داخلی آن هستید بهتر است برای هراتاق رنگ و تم جداگانه در نظر بگیرید.
 • فضای مورد نظر را شلوغ نکنید، وسایلی که خیلی مورد استفاده قرار نمیگیرند و با محیط شما همخوانی ندارند را دور بریزید.
 • خلاقیت جزء جدا نشدنی در طراحی کوراسیون داخلی یک فضا است.
 • مکانی را که میخواهید مورد طراحی دکوراسیون داخلی قرار دهید باید یک کل در نظر بگیرید به صورتی که در انتها تمام اجزا باهم پیوستگی و انسجام داشته باشند.
 • استفاده بهینه از فضا دیگر نکته مورد توجه در طراحی دکوراسیون داخلی یک محیط است.

تفاوت طراح دکوراسیون و طراح داخلی

وظیفه ترکیب وچیدمان وسایل خانه مثل مبل ها، لوسترها، تابلوها، فرش ها، کاغذ دیواری، نوع رنگ آمیزی بر دوش طراح دکوراسیون بوده و طراحی و اجرای فرم داخلی ساختمان نیز به دوش طراح داخلی است .

نکته جالب اینجاست که طراح داخلی و طراح دکوراسیون به هیچ عنوان نباید در کار یکدیگر دخالت بکنند به همین دلیل یک طراح دکور نمی تواند وظایف یک طراح داخلی را انجام دهد.

دکوراسیون داخلی خانه دارای چند المان مهم است. مثل:

 1. نورپردازی محیط
 2. آشپزخانه
 3. پوشش سقف و کف
 4. کاغذ دیواری
 5. مبلمان و سایر لوازم
 6. رنگ آمیزی
 7. درب و پنجره ها
 8. اتاق خواب ها

چرا نورپردازی طراحی داخلی مهم است؟

نور محیط خانه،  هویت اصلی یک دکوراسیون را زنده می کند یعنی اگر نورپردازی به طور جالب و دل انگیز طراحی نشود تمامی زحمات برای طراحی اجزای دیگر هدر می روند و به چشم نمی آیند.

نورپردازی

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون کابینت آشپزخانه

بانوان ایرانی خواستار آشپزخانه ای رویایی برای خود هستند که یکی از اصلی ترین المان های این طراحی کابینت آشپزخانه است.

برای آن دسته از خانم هایی که به دکور کلاسیک آشپزخانه علاقه خاصی دارند کابینت ممبران پیشنهاد می شود. کابینت ممبران نوعی کابینت است که با استفاده ازدستگاه های CNC روی آن حکاکی می شود.نام دیگر این کابینت، کابینت سه بعدی است!

بسیاری بر این باورند که کابینت ممبران خانه ای همچون کاخ برای شما می سازد.

اما مزیت های این المان در طراحی های امروزی چیست؟

 • ارزان
 • غیرقابل نفوذ آب
 • شیک و منحصر به فرد

دکوراسیون کابینت آشپزخانه


پوشش کف و سقف خانه

سقف های کاذب یا به اصطلاح طراحان،  سقف های ثانویه این روزها خود را در دل مردم جا کرده است. سقف کاذب مدل های متفاوتی دارد ازجمله: رابیتس، اندود، کناف، آکوستیک، گریلیوم، تایل، دامپا و سقف های چوبی از معروف ترین آن ها هستند.

پوشش سقف

طراحی و اجرای سقف کاذب

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری خانه خود را متناسب با سلیقه شخصی و صد البته هارمونی داشتن با المان های دیگر مثل مبلمان انتخاب کنید. در خانه های خلوت و کوچک از کاغذ دیواری با رنگ های روشن استفاده می کنند. بهتر است قبل از طراحی کاغذ دیواری با یک طراح حرفه ای دکوراسیون و متخصص در این کار مشورتی انجام دهید تا به طرح مورد علاقه و خاص خودتان برسید. بسیاری از شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی خدماتی همچون چاپ کاغذ دیواری دلخواه را ارائه می دهند.

انواع کاغذ دیواری

 1. کاغذ با روکش  وینیل
 2. کاغذ دیواری از نوع منسوج نبافته یا نان وون
 3. کاغذ با وینیل سخت یا جامد
 4. کاغذ های وینیل فابریک بک

کاغذ دیواری

دکوراسیون مبلمان

مبلمان در دکوراسیون

رنگ مبلمان منزل باید با رنگ دیوار مطابقت داشته باشد. در خانه های زیادی چیدمان  مبل را به شکل حرف ال در می آورند.

در چیدمان مبلمان منزل یکی از مهمترین عوامل استفاده صحیح از فضا و رعایت هرچه بیشتر اصول فنگ شویی میباشد. چیدمان مبل نیم ست امروزه دارای متقاضیان زیادی است و هرکدام دارای شرایط محیطی و فرهنگی مختلف و یا کاربردی مختلف مانند منزل و یا محل کار و ... میباشند که برای رفع نیاز هرکدام باید استراتژی های متفاوتی را پیاده سازی کرد.

در صورتی که دکوراسیون مبلمان سلطنتی در دستور کار قرار داشته باشد و طراحی دکوراسیون ایرانی نیز در آن گنجانده شده باشد، بهترین حالت چیدمان مبلمان سلطنتی قراردادن آن در نزدیکی پنجره و نور گیر و قرار دادن یک قالیچه در مرکز چیدمان زیر یک میز و یا در فاصله مساوی با دیگر مبل ها می باشد.

زمانیکه دکوراسیون مبل راحتی در دستورکار قرار میگیرد اولویت کار ایجاد یک حس آرامش و راحتی میباشد. پس جهت مبل ها باید پشت بر آشپزخانه، درب خروجی و جاهایی که در آن فعالیتی صورت میگرد باشد، معمولا مبلمان به سمت پنجره و نمای بیرون و تلوزیون قرار میگیرند.

رنگ آمیزی در دکوراسیون داخلی

رنگ آمیزی طراحی دکوراسیون داخلی به دو طریق متضاد یا هماهنگ  صورت می گیرد.

رنگ آمیزی متضاد: برای مثال اگر رنگ عناصر اصلی خانه شما طیف سرد دارد می توان از طیف گرم برای دیوار استفاده نمود.

رنگ آمیزی هماهنگ: این نوع رنگ آمیزی با مبلمان ، عناصر اصلی و دیگر المان ها هماهنگ است یا به قول معروف کاملا هارمونی دارد.

 

 

دکوراسیون نمای درب و پنجره

انتخاب طرحی برای پنجره و درب ورودی، خانه را از نمای بیرون قشنگ تر جلوه می دهد. پنجره های چوبی و دوجداره در معماری کلاسیک کاربرد فراوانی دارد.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

زوجین خوش سلیقه به ظرافت و برتری دکوراسیون اتاق خواب خود توجه زیادی دارند. دارا بودن رنگ بندی مناسب برای المان ها باعث آرامش بخشیدن و راحت خوابیدن می شود. رنگ های تند و تیز اگرچه به ظاهر جذاب است اما در طولانی مدت چشم ها را اذیت می کند و دل آدم را می زند.یک طراح نخبه دکوراسیون هیچ گاه رنگ هایی که به چشم آسیب می رساند را پیاده سازی و اجرا نمی کند. بنابر این در انتخاب جنس و نوع رنگ اتاق و مخصوصا تخت خواب خود دقت زیادی به خرج دهید زیرا اجرای دکوراسیون منزل هزینه های بالایی دارد و پشیمانی دیگر دردی را دوا نمی کند. (نوش دارو بعد مرگ فایده نداره!)

دکوراسیون اتاق خواب

نمونه های طراحی دکوراسیون داخلی

نمونه کار طراحی دکوراسیون محوطه

کارفرما: خانم رضایی

نشانی: زعفرانیه

طراحی دکوراسیون محوطه

نمونه کار طراحی دکوراسیون آب نما

طراحی دکوراسیون آب نما

نمونه کار طراحی دکوراسیون مینی گاردن

طراحی دکوراسیون مینی گاردن

نمونه کار طراحی دکوراسیون داخلی

کارفرما: خانم عبداللهی

نشانی: میدان کاج کوچه یعقوبی۸

نمونه کار طراحی دکوراسیون داخلی دندان پزشکی

کارفرما: خانم راد

نشانی: اسلامشهر ،  ابتدای خیابان مهدیه

طراحی دکوراسیون دندان پزشکی

نمونه کار طراحی دکوراسیون مطب دندان پزشکی

طراحی دکوراسیون مطب دندان پزشکی

نمونه کار طراحی دکوراسیون اتاق انتظار

طراحی دکوراسیون اتاق انتظار

نمونه کار دکوراسیون ساعت دیواری

طراحی دکوراسیون ساعت دیواری

نمونه کار طراحی داخلی آرایشگاه زنانه

کافرمانه: خانم حسن پور

نشانی: مجدیه

طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

نمونه طراحی دکوراسیون سالن زیبایی بانوان

طراحی دکوراسیون سالن زیبایی بانوان