خانه

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان، یک فرایند جذاب و چالش‌برانگیز است که به منظور بهبود و بازترکیب فضاها، افزودن ارزش به ملک‌ها، و حفظ تاریخچه‌ی معماری، به کار گرفته می‌شود. این حوزه، در دهه‌های اخیر با توجه به رشد شهرنشینی، افزایش نیاز به مسکن، و تغییر نگرش به ساخت و سازهای پایدار و ایمن، به یکی از اصلی‌ترین بخش‌های علم معماری و عمران تبدیل شده است. در حالی که بازسازی می‌تواند شامل موارد مختلفی مانند بازسازی منابع انرژی ساختمان، بازسازی خانه کلنگی، و یا بازسازی فضاهای زندگی و کاری باشد، همواره هدف اصلی آن بهبود و بهینه‌سازی محیط زندگی است.

بازسازی که این روزها در هر محله‌ای شاهد آن هستیم، مترادف کلمه مرمت و به معنای فعالیت گروهی بر روی یک بنا در جهت افزایش عمر بنا است. گاهی افراد به دلیل دلبستگی‌های زیاد به محل زندگی خود، حاضر به ترک یا فروش آن نیستند، به همین خاطر به بازسازی یا نوسازی آن روی می‌آورند.
بازسازی یا نوسازی که در بند بالا به آن اشاره شد، دو مبحث متفاوت است که در ادامه مطلب تفاوت آن را برای شما توضیح خواهیم داد. این مقاله به بررسی مختصری از اهمیت بازسازی ساختمان، مزایا و چالش‌های آن، و انگیزه‌های افراد و جوامع برای شروع یک پروژه بازسازی خواهد پرداخت.

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

متخصصان ما با شما تماس خواهند گرفت.

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان به معنای برطرف کردن مشکلات و خرابی‌های بناهای فرسوده و قدیمی است که ظاهر آن را به صورت کلی تغییر می‌دهد. بازسازی معمولا منجر به تغییرات ظاهری و داخلی در ساختمان می‌شود. اگر بخواهیم مهم‌ترین مراحل بازسازی را نام ببریم، باید بگوییم که معمولا رفع مشکلات، خرابی‌ها و زیباسازی‌ بناها و ساختمان‌های فرسوده را در بر می‌گیرد. در بازسازی‌ها بیشتر تمرکز بر دیوار، سقف، ستون و کف است که تنها با یک مرمت می توان سال‌ها به عمر آن افزود. حال که تعریف بازسازی را به صورت کامل درک کردیم، بهتر است با مفهوم نوسازی ساختمان آشنا شویم تا تفاوت این دو کامل برای ما جا بیفتد.

تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان در چیست؟

تفاوت‌هایی بین دو مفهوم بازسازی ساختمان و نوسازی وجود دارد. در بازسازی، ساختمان‌های قدیمی به‌طور کلی تخریب شده و یک بناي نو و جدید جايگزين می‌شود. این فرایند شامل تغییرات گسترده و ساخت و سازهای پیچیده است و نیازمند مجوزهای شهرداری است. در مقابل، در نوسازی تمرکز بر تغییرات و تعمیرات در بخش‌های خاص و ضروری ساختمان با استفاده از سبک‌ها و اقدامات اساسی است. این روند کمترین هزینه و زمان اجرایی را به دنبال دارد و برخی از بخش‌های داخلی ساختمان تغییر می‌کنند. هزینه‌های بازسازی به شدت بیشتر از هزینه‌های نوسازی است، زیرا در این روند، تغییرات گسترده‌تر و ساخت‌وساز پیچیده‌تر انجام می‌شود. همچنین، دریافت مجوزهای لازم از شهرداری در بازسازی از مراحل ضروری است در حالی که در نوسازی، تغییرات بسیار کمتری نیاز به مجوز دارند. مدت زمان بازسازی نیز به‌طور قابل توجهی بیشتر از زمان نوسازی است. در عین حال، تاثیرات بازسازی ساختمان بر زیباسازی شهری تأثیربیشتری نسبت به تغییرات نوسازی دارد که تمرکزش بر بهبود ظاهر داخلی ساختمان است.

مزایای بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان

این روزها بازسازی آپارتمان بسیار حائز اهمیت شده است صاحب خانه ها ترجیح میدهند بجای کارهایی مثل تخریب یا فروش و نقل مکان، خانه های خود را بازسازی و نوسازی کنند و منزلی ایده آل پیاده سازی کنند.
مراحل بازسازی شامل اقدامات زیر می شود:

با یک متخصص مشورت نمایید
تخریب داخل ساختمان
شروع به ساختن
نازک سازی ها و زیبا سازی بازسازی داخلی
بازسازی دیوار های خراب شده
ترمیم کف خانه
تاییدیه نهایی صاحب ملک

انواع بازسازی ساختمان

از آن‌جا که بازسازی ساختمان در شهر تهران و یا دیگر شهرها انواع مختلفی دارد، افراد با در نظر گرفتن هزینه و زمان یکی از آن‌ها را انتخاب می‌‌کنند. وضعیت ساختمان‌ها با یکدیگر مشابه نیست، گاهی ممکن است یک ساختمان قسمت‌هایی از آن نیاز به بازسازی داشته باشد و دیگری تنها یک قسمت از آن. بازسازی‌ها برای دو بخش داخلی و بیرونی ساختمان صورت می‌گیرد؛ بخش داخلی ساختمان اتاق‌های پذیرایی، خواب، آشپزخانه و سرویس‌ بهداشتی را در بر می‌گیرد و بخش خارجی تنها شامل نمای ساختمان مانند روف گاردن، شیروانی و بالکن است.

این موضوع را در نظر داشته باشید که بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد و این شما هستید که بر حسب سلیقه‌تان تصمیم می‌گیرید که چه کاری انجام دهید. از انواع سبک‌های بازسازی ساختمان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

جامع، علمی، هنری، سبکی، حفاظتی، استحکامی، بازنده‌سازی، سبک تکمیلی و پاک‌سازی سبکی 

این روزها بازسازی آپارتمان بسیار حائز اهمیت شده است صاحب خانه ها ترجیح میدهند بجای کارهایی مثل تخریب یا فروش و نقل مکان، خانه های خود را بازسازی و نوسازی کنند و منزلی ایده آل پیاده سازی کنند. مراحل بازسازی شامل اقدامات زیر می شود:
 • با یک متخصص مشورت نمایید
 • تخریب داخل ساختمان
 • شروع به ساختن
 • نازک سازی ها و زیبا سازی
 • بازسازی داخلی
 • بازسازی دیوار های خراب شده
 • ترمیم کف خانه
 • تاییدیه نهایی صاحب ملک
از آن‌جا که بازسازی ساختمان در شهر تهران و یا دیگر شهرها انواع مختلفی دارد، افراد با در نظر گرفتن هزینه و زمان یکی از آن‌ها را انتخاب می‌‌کنند. وضعیت ساختمان‌ها با یکدیگر مشابه نیست، گاهی ممکن است یک ساختمان قسمت‌هایی از آن نیاز به بازسازی داشته باشد و دیگری تنها یک قسمت از آن. بازسازی‌ها برای دو بخش داخلی و بیرونی ساختمان صورت می‌گیرد؛ بخش داخلی ساختمان اتاق‌های پذیرایی، خواب، آشپزخانه و سرویس‌ بهداشتی را در بر می‌گیرد و بخش خارجی تنها شامل نمای ساختمان مانند روف گاردن، شیروانی و بالکن است. این موضوع را در نظر داشته باشید که بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد و این شما هستید که بر حسب سلیقه‌تان تصمیم می‌گیرید که چه کاری انجام دهید. از انواع سبک‌های بازسازی ساختمان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
 • جامع
 • علمی
 • هنری
 • سبکی
 • حفاظتی
 • استحکامی
 • بازنده‌سازی
 • سبک تکمیلی
 • پاک‌سازی سبکی

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بازسازی ساختمان

انسان‌ها با توجه به حس تنوع‌طلبی معمولا نیاز به تغییر در فضای زندگی خود دارند. مهم‌ترین تغییری که آن‌ها در زندگی خود صورت می‌دهند، تغییر در ظاهر یا دکوراسیون داخلی ساختمان است. این نکته را به خاطر داشته باشید که باید انواع اصول بازسازی را در تمامی آیتم‌های ساختمان به کار بگیرید. این آیتم‌ها باید اصولی پیش بروند تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود، مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌های بازسازی و مرمت ساختمان‌ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

نحوه برآورد هزینه های بازسازی ساختمان

در هنگام انجام هر پروژه‌ای، داشتن اطلاعات دقیق در مورد هزینه‌ها بسیار حیاتی است. تعیین قیمت به درستی نیاز به ارزیابی دقیقی از تغییرات موردنظر و اجزاء مختلف پروژه دارد. این شامل تصمیم‌گیری درباره کدام بخش‌ها نیاز به بازسازی دارند و چگونه می‌توان از مصالح با کیفیت برای این بازسازی استفاده کرد؛ این اطلاعات اساسی برای برآورد دقیق هزینه‌هاست. برنامه‌ریزی دقیق برای انجام این کارها از هر گونه مشکلی که ممکن است به وجود آید، جلوگیری می‌کند. تدوین یک چک‌لیست قبل از هر اقدامی، برای جلوگیری از مشکلات پیش‌آمده و مشخص کردن هزینه‌های احتمالی، امری ضروری است. معمولاً قیمت‌گذاری بر اساس هر متر مربع تعیین می‌شود و نوع مصالح مانند لوله، کاشی، سرامیک، کابینت، کفپوش و کاغذ دیواری نقش مهمی در تعیین هزینه‌های نهایی ایفا می‌کنند. شرکت آسال سازه پرگاس، با تیمی مجرب و با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در بازسازی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری در شهر تهران، می تواند با برآورد دقیق هزینه ها شما را در این زمینه یاری کند.

همچنین، در تعیین هزینه‌های بازسازی ساختمان، مسائل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند. اصولی چون مدت زمان مورد نیاز برای انجام پروژه، نیاز به کارگران متخصص، و مقدار زمانی که برای تامین مصالح و تجهیزات لازم است، همگی بر ارزیابی دقیق تاثیر می‌گذارند. از طرف دیگر، اگر از سیستم‌های نوین انرژی مؤثرتری استفاده شود یا مواد با بازدهی بالاتری برای بازسازی انتخاب شوند، می‌تواند هزینه‌های اجرایی را کاهش دهد و همچنین از نظر زیبایی و کارایی بهبود آورد. به‌طور کلی، اطلاعات دقیق و به‌روز در مورد هزینه‌ها و متداول‌ترین موارد بازسازی، کمک به سازندگان و مختصصان دارد تا تصمیمات بهتری در مورد بازسازی ساختمان‌ها اتخاذ کنند و شرکت آسال سازه پرگاس این اطمینان را به هم شهریان و هم وطنان عزیز می دهد که با درنظر گرفتن کوچکترین عوامل در تعیین هزینه های بازسازی ساختمان، دقیق ترین و به صرفه ترین قیمت ها را به مردم عزیز ارائه بدهد.

نکاتی برای کاهش هزینه ها حین بازسازی ساختمان

احتمالاً ترس از هزینه‌های بالا از بزرگترین عوامل موانع در راستای بازسازی منازل و تجدید ساخت بخش‌های فرسوده و قدیمی خواهد بود. اگر به دنبال راه‌حل‌هایی برای کاهش هزینه‌های بازسازی خانه یا دفترکار خود هستید، می‌توانید از راهکارهای زیر بهره ببرید

ترکیب کارایی ساختمان

افراد می‌توانند به جای حذف دیوارها برای افزایش فضا، از راهکارهایی استفاده کنند که با کمترین هزینه، فضا را افزایش دهند

استفاده از نور طبیعی

جلوگیری از ایجاد پنجره جدید با وارد کردن نور طبیعی از طریق تعداد کمی از نقاط استفاده می‌شود. ایجاد دریچه‌ها یا جابجایی یک دیوار می‌تواند به طریق ارزان‌تر و کم هزینه‌تر نور را در ساختمان هدایت کند

استفاده از مصالح بازیافتی

حین تخریب بخش‌های قدیمی، سعی کنید مصالح سالم را بازیافت کرده و مجدداً استفاده نمایید. این اقدام می‌تواند هزینه بازسازی را به شدت کاهش دهد

پیدا کردن منابع ارزان‌تر

در هنگام خرید مصالح جدید، از چندین فروشگاه بازدید کنید و ارزان‌ترین گزینه ها را انتخاب کنید حتی اگر تفاوت قیمت کم باشد

برنامه‌ریزی مالی

پیش از هر اقدامی، یک برنامه مالی جامع برای پروژه ‌تان طراحی کنید

تهیه طرح اولیه

قبل از مراجعه به کارشناسان، یک طرح اولیه برای پروژه خود ارائه دهید

مدیریت زمان و هزینه

روند انجام کار و زمان مورد نیاز را محاسبه و پیش‌بینی کنید تا هزینه‌ها کنترل شوند و زمان بهینه‌تری صرف شود. از این راهکارها برای کاهش هزینه‌های بازسازی ساختمان خود استفاده کنید و تجربه بازسازی را با هزینه مقرون به صرفه‌تری تجربه کنید

نکاتی که قبل از مراجعه به شرکت بازسازی باید بدانید

گروه بازسازی اسال سازه پرگاس با رعایت تمامی نکات و دادن ضمانت بازسازی از صفر تا صد کار شما را همراهی خواهند کرد و به بررسی تمام جزئیات می‌پردازند. بهتر است قبل از سپردن کار مرمت و بازسازی ساختمان به شرکت‌های معماری نکات زیر را در رابطه با آن‌ها در نظر بگیرید تا انتخابی صحیح داشته باشید:

چک لیست ارائه شده از طرف شرکت آسال سازه به مشتری ها

شرکت آسال سازه پرگاس به جهت جلب اعتماد مشتریان عزیز اقدام به تهیه چک لیستی کرده که شامل موارد زیر است و مالکین عزیز میتوانند پیشرفت کار در هر مرحله را مشاهده کنند :

تخریب ساختمان

تخریب ساختمان به‌عنوان یکی از گام‌های اساسی در فرآیند بازسازی ساختمان است. این مرحله شامل بررسی دقیق و ایمن ترین روش‌ها برای تخریب ساختمان می‌شود. این فرآیند نیازمند تجزیه و تحلیل دقیق ساختمان، شناسایی مواد مورد استفاده در ساختمان است تا تخریب به‌صورت هوشمندانه و کارآمد انجام شود

تیغه‌چینی

دیوار های داخلی ساختمان معمولا ضخامت ۱۰ سانتی متری دارند و از این رو است که به آن تیغه گفته می شود. شرکت آسال سازه با ارائه چک لیستی از مراحل، نحوه و محل قرارگیری تیغه ها، در هر مرحله از کار، مالکین را درجریان پیشرفت کار قرار می دهد

سقف کاذب

به‌روزرسانی و بازسازی سقف کاذب از جمله راهکارهایی است که به بهبود زیبایی داخلی ساختمان و افزایش نوردهی فضا کمک می‌کند. انتخاب طرح‌ها و متریال‌های مدرن در این مرحله می‌تواند جلوه‌ای زیبا و متنوع به داخل فضا ببخشد و این یکی از چک لیست های شرکت ماست تا زیبایی را به خانه های شما بیاوریم.

بازسازی کف

بازسازی کف به ارتقاء کیفیت و زیبایی فضاهای داخلی کمک می‌کند. انتخاب متریال‌ها و طراحی‌های مناسب با سلیقه ساکنان، می‌تواند به بهبود کلیت احساس و ظاهر ساختمان کمک نماید.

 

کاغذ دیواری

تجدید نظر در کاغذ دیواری به عنوان یکی از اقدامات تزئینی می‌تواند جلوه‌ای شیک و مدرن به فضا ببخشد. انتخاب الگوها و طرح‌های متنوع، به‌روزرسانی با نوآوری‌های روز دنیا در زمینه کاغذ دیواری، می‌تواند به سرعت و به‌صورت موثر زندگی در داخل ساختمان را تغییر دهد و این چکی لیستی اختیاری است که از طرف شرکت در اختیار مشتریان قرار می گیرد

درب و پنجره

بازسازی درب و پنجره از جمله اقداماتی است که نقش مهمی در بهبود ایمنی، عایق‌های حرارتی و صوتی ساختمان دارد. انتخاب مواد با کیفیت برتر و طراحی متناسب با نیازهای امروزی، می‌تواند به زیبایی و کارایی این بخش‌ها افزوده و تاثیر مثبتی در ارتقاء کلیت ساختمان داشته باشد

نقاشی ساختمان

تجدید نقاشی ساختمان یکی از مراحل کلیدی است که به بهبود چهره داخلی و خارجی ساختمان کمک می‌کند. انتخاب رنگ‌های متناسب با مزاج و فضای موردنظر، همچنین به‌روزرسانی تکنیک‌ها و الگوهای نقاشی، می‌تواند تأثیر بسزایی در ایجاد یک ظاهر تازه و دلنشین داشته باشد

کابینت آشپزخانه

بازسازی کابینت آشپزخانه، شامل انتخاب متریال‌های با کیفیت برتر، طراحی جدید و استفاده از فناوری‌های نوین برای افزایش کارایی و زیبایی می‌شود. این اقدام نه‌تنها به بهبود استفاده از فضا و افزایش دسترسی به وسایل آشپزخانه کمک می‌کند بلکه زمینه را برای تجربه آشپزی لذت‌بخش و به‌روزتر فراهم می‌آورد

لوله‌کشی و تاسیسات

این مرحله به اصطلاح قلب نوسازی محسوب می‌شود. بازسازی لوله‌کشی و تاسیسات شامل به‌روزرسانی و تعمیرات در سیستم‌های آب، گاز و برق می‌شود. استفاده از تکنولوژی‌های جدید می تواند موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی و حفظ محیط زیست ‌شود

جمع بندی

با توجه به قدمت شهر تهران، بیشتر ساختمان‌های این شهر فرسوده و نیاز به بازسازی دارد. با تغییر سبک زندگی مردم و روی آوردن آن‌ها به سوی تجملات، بازسازی ساختمان در تهران بیشتر از شهرهای دیگر صورت می‌گیرد، تا جایی که افراد قبل از سکونت به ساختمان جدید، خواهان بازسازی آن هستند. هزینه بازسازی ساختمان نسبت به تخریب و نوسازی بسیار کم‌تر است و به همین‌خاطر افراد همیشه به دنبال شرکت‌هایی هستند که این کار را با هزینه کم‌تر و سرعت بیشتر برای آن‌ها انجام دهد. یکی از بهترین شرکت‌های بازسازی ساختمان در تهران، شرکت آسال سازه است، چرا که شما با خیال راحت صفر تا صد کار خود را می‌توانید به آن‌ها بسپارید. این شرکت با بهره‌گیری از نیروهای متخصص به شما کمک می‌کنند تا ایده‌های خود را پیاده کنید اما شما باید این را هم در نظر داشته باشید که به چه دلیل می خواهید این بازسازی را انجام دهید. مهم‌ترین دلایلی که افراد شروع به مرمت و بازسازی ساختمان‌های خود می‌کنند عبارت است از: • فرسودگی ساختمان • افزایش جمعیت خانواده • تغییر دکوراسیون داخلی و ...

شرکت ساختمان سازی و پیمانکاری ساخت و ساز در تهران

اجرای پروژه های ساختمان سازی با کمترین هزینه و سرعت بالا، شرکت ساختمان سازی در زمینه مشاوره در ساخت و ساز و مشارکت در ساخت، فعالیت ساختمان سازی زیر نظر نظام مهندسی، ارائه با کیفیت ترین خدمات ساخت و ساز و نو سازی توسط گروه ساختمان سازی و بازسازی پرگاس.

خدمات بازسازی از یک میلیون تومان با بازسازی پرگاس

جان آدمی در گرو کیفیت و اصول بازسازی و ساختمان سازیست، از این رو بازسازی پرگاس بر ساخت و ساز مسکونی و خدمات ساختمانی برای آسایش و پیشرفت در صنعت ساختمان سازی متمرکز است. اجرا و ساخت ساختمان های مسکونی و اداری-تجاری، کارخانه جات و ساختمان های صنعتی و بازسازی آن ها تخصص ماست.

برترین شرکت بازسازی ساختمان در تهران با تیمی مجرب از مهندسین برتر

شعار تیم بازسازی پرگاس : صفر تا صد بازسازی با پرگاس ساختمان تحویل هم در کوتاه ترین زمان ممکن باماس! با ارائه نوین ترین راه های ساخت ساختمان و طرح های ناب بازسازی شما را شگفت زده می کنیم. از مقالات بازسازی ساختمان و ایده های محشر باز سازی لذت ببرید.

بازسازی و نوسازی ساختمان شما به شکل ایمن‌ و با کیفیت‌

بازسازی داخلی منزل بدون تخریب و بازسازی ساختمان با بودجه محدود ما را از سایر رقبا متمایز مینماید برای درخواست کارشناسی رایگان و حضوری کافی است با شماره 09125333115 تماس حاصل نمایید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.
جستجو کردن
جستجو کردن