بارگذاری

بنایی جدید با بازسازی دکوراسیون داخلی

 

خیلی از مردم به دلیل بالا بودن قیمت ساخت و ساز قادر به خرید خانه جدید یا محل کار جدید و... نیستند در نتیجه برای ایجاد تغییر در محل زندگی یا کار خود دست به بازسازی دکوراسیون داخلی میزنند. بازسازی به منظور دوباره ساختن آن چیزی که خراب یا فرسوده شده است در یک بنا صورت میگیرد.

بازسازی اماکن مسکونی جذابیت را برای ساکنین یا اعضای خانواده به ارمغان می آورد.مخارج انجام شده برای بازسازی دکوراسیون داخلی در صورت کار با شرکت دکوراسیون داخلی مناسب، می تواند مقرون به صرفه باشد.

مواردی که در بازسازی باید به آن ها توجه شود شامل سیستم های گرمایش و سرمایش،کاغذ دیواری،ساختار کف زمین اعمال تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه به ویژه عوض کردن کابینت ها و ...می باشد.

 

امروزه بازسازی دکوراسیون داخلییک بنا اهمیت زیادی پیدا کرده است زیرا افراد بیشتر وقت خود را در فضای بسته به سر میبرند.

در طول شبانه روز یک فرد در اکثر اوقات یا در محل کار خود حضور دارد یا در منزل در حال استراحت است از این رو طراحی دکوراسیون داخلی باید به گونه ای باشد که در افراد احساس کسالت ایجاد نکند،همین امر باعث شده تا معماران به بازسازی دکوراسیون داخلییک بنا اهمیت زیادی بدهند. با گذر زمان اجرای دکوراسیون داخلی یک بنا علاوه بر از دست دادن زیبایی خود تکراری میشود و با به روی کار آمدن طراحی و وسایل جدید آن دکوراسیون قدیمی از مد افتاده و نیاز به تغییری اساسی حس میشود. اینجاست که نیاز به بازسازی دکوراسیون داخلیداریم تا همه چیز از اول نو شود و از حالت تکراری و کهنه و قدیمی خود بیرون بیاید.

رنگ آمیزی دیوار و سقف در دکوراسیون منزل  نیز اهمیت دارد.برای داشتن خانه ای دلنشین ترجیحا از رنگ های الهام بخش استفاده کنید.البته انتخاب نوع طراحی به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

رنگ های الهام بخش برای  دکوراسیون داخلی:سبز آبی، ارغوانی روشن، بژ، آبی نفتی، خاکستری، نباتی، آبی دریایی، یاسی، اسطوخدوسی و نارنجی روشن.

بازسازی دکوراسیون

 

آنچه که در بازسازی دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشت:

برای این که یک بازسازی دکوراسیون داخلی موفق با بیشترین تغییر را داشته باشیم بهتر است به چند نکته توجه داشته باشیم:

- انتخاب رنگ: رنگ دیوارها، سقف و وسایل یکی از عواملی است که تاثیر به سزایی در تغییر فضای و همچنین روحیه افراد می گذارد.

- پنجره: پنجره ها یکی از نکات مهم در بازسازی دکوراسیون داخلی ست. از نظر روان شناختی هر چه فضا داری نور طبیعی بیشتری باشد محیط دارای حس راحتی و آرامش بیشتری خواهد بود.

- چیدمان وسایل: دیگر نکته مهم در دکوراسیون داخلی نحوه ی چیدمان وسایل است. با قرار دادن درست وسایل کنار هم و ایجاد هارمونی علاوه بر زیبایی میتوان بهینه ترین استفاده را از فضا داشت.

بازسازی آشپزخانه

خانم های ایرانی اکثر اوقات خود را در آشپزخانه می گذرانند آن ها می خواهند آشپزخانه ای رویایی داشته باشند به همین خاطر سهم بزرگی در به چشم آمدن دکوراسیون منزل دارد.

برای نوتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می بایست روش های طراحی مدرن آشپزخانه به کار برد.

مثلث کار در آشپزخانه

یکی از این روش ها روش مثلث کار  می باشد. (اجاق گاز،سینک ظرفشویی و یخچال راس های این مثلث هستند) امکان دارد در آشپزخانه های کوچک به صورت خطی اجرا شود! فاصله باید متناسب باشد یعنی نه آن قدر کم که فضا را تنگ کند و نه آن قدر زیاد که رفت و آمد هارا طولانی کند.چون جریان هوا می تواند رطوبت داخل سینک را خشک کند می توان آن را در نزدیکی پنجره قرارداد البته اگر آشپزخانه شما دارای پنجره باشد!

کابینت آشپزخانه

 

همانطور که در دیگر مقاله ها ذکر کردیم رنگ متریال مناسب مهمترین بخش طراحی هر دکوراسیون داخلی می باشد.