بارگذاری

مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

چگونگی اجرای سقف کناف

از علل ایجاد و اجرای سقف کناف میتوان به اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی اشاره کرد. امروزه اجرای دکوراسیون داخلی مبحثی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. و همه ی مردم اعم از خاص و عام به نحوی به طراحی دکوراسیون داخلی خود اهمیت میدهند. این امر تنها منوط به چیدمان داخلی یک فضا نیست، آیتم هایی مانند رنگ وسایل، طرح سقف و پنجره ها و ... و به طور کلی تمام فضای مورد بحث را شامل میشود.


آیا اجرای سقف کناف برای طراحی دفتر کار مناسب است؟


اجرای سقف کناف

رشد و ارتقاء تکنولوژی ساخت و ساز در چندین سال اخیر موجب جایگزینی مصالح و ایده های جدید با مصالح و سبک های ساخت قدیمی و سنتی شده است. این امر موجب به وجود آمدن سبک های جدید از قبیل اجرای سقف کناف شده است.


در این صفحه میتوانید جدید ترین ایده های طراحی دکوراسیون اداری مدرن را مشاهده کنید.


اجرای سقف کناف تقریبا بیش از هشتاد سال است که در صنایع ساختمان سازی وجود دارد و توسط شرکت های دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید کلمه گچبرک را نیز شنیده باشید، به کناف گچبرک نیز میگویند. کناف نوعی صفحه است که با گچ روکش شده و درواقع نوعی جدید گچ محسوب میشود. اجرای سقف کناف از چندین لحاظ بهتر از کار کردن گج بر روی سقف است. اول اینکه کناف زودتر از گچ قابل اجرا است و همچنین دربسیاری از موارد هزینه و قیمت اجرای کناف و ماده مصرفی آن نیز از گج کمتر است.

در اجرای کناف سقف به نسبت گچ، سقف کمتر پایین می آید و همچنین سبکتر نیز هست و امکان اجرای نور پردازی در سقف کناف وجود دارد. اجرای نور مخفی در سقف کناف نیز شایع می باشد و نمای زیبا و آرامبخشی را ایجاد می نماید، البته در این امر سلیقه هم نقش دارد، چنانچه به ابزارهای آماده علاقه ای ندارید و به گچبری های کلاسیک و قدیمی علاقه مند هستید بهتر است اجرای کناف سقف را برای منزل خود انتخاب نکنید.

کناف کاری چیست؟

به صفحاتی که روکش گچی دارند و با استفاده از برش ها و یکسری فرآیند ها به هم وصل می شوند و سقف کناف را تشکیل می دهند. در سراسر دنیا در کارخانه ها و مراکزی که به تولید کناف مشغولند بیش از 18000 نفر مشغول به کارند، این آمار و ارقام حاکی از آن است که از سقف کناف استفاده های زیادی می شود.

کناف کاری سقف

کناف سقف

کناف سقف را نیز می توان به عنوان یکی از مصالح ساختمانی دانست، البته کناف سقف را برای دکوراسیون داخلی به کار می برند و در مقاومت ساختمان تاثیری ندارد. کسانی که در دکوراسیون داخلی از کناف استفاده می کنند می توانند طرح های مختلفی را روی سقف به وجود آورند. در گذشته با برش کاری روی گچ به زیبا سازی دکوراسیون داخلی کمک می کردند که وزن زیادی داشت اما کناف های امروزی بسیار سبک هستند در نتیجه در برابر فشار یا زلزله مقاومت بیشتری دارند.

کاربرد کناف

علاوه بر این که از کناف برای ایجاد سقف های کاذب استفاده می شود، به علت جنس خاص و وزن سبکی دارد برای دیوارها نیز می توان از آن ها استفاده کرد. به طور مثال می توان از کناف برای دیوار های ضد حریق استفاده کرد. دیوارهای ضد حریق مثل یک سپر در برابر آتش عمل می کنند و در صورتی که در یک سمت دیوار آتش سوزی به وجود آید دمای سمت دیگر در حد قابل قبولی حفظ می شود لذا با اجرای سقف کناف در دیوار میتوان از این موارد پیشگیری نمود. به همین منظور اجرای سقف کناف در طراحی دکوراسیون اداری مناسب است.

سقف های کناف مشبک

سقف های کناف مشبک

سقف های کناف مشبک نوع دیگری از سقف های کناف هستند که توسط سازه های سپری یا تی شکل و همچنین تایل های سقفی به وجود می آیند، این نوع شبکه ها با استفاده از نوعی آویز به سقف ساختمان متصل می شوند، تایل ها نیز در درون آن ها قرار می گیرند، فضایی خالی که در این میان به وجود می آید در واقع نوعی لایه عایق را به ایجاد می کنند.

ساختار ها در اجرای سقف کناف

در اجرای سقف کناف ساختارهای متفاوتی وجود دارد که بسته به نوع کار و مدل درخواستی مورد اجرا قرار میگیرد. از ساختار های مورد اجرا سقف کناف میتوان موارد زیر را نام برد:

 1. اجرا کناف دیوار کاذب جدا کننده
 2. اجرا کناف دیوار کاذب به صورت پوششی
 3. اجرا سقف کناف یک پارچه
 4. اجرا سقف کناف بصورت مشبک

معایب سقف کناف

معایب سقف کناف

 • تراز نبودن زیرسازی یا سقف کاذب اجرا شده در یک کد ارتفاعی
 • عدم اجرای پانل کناف عمود بر جهت سازه های پانل خور
 • عدم دقت در برش پانل
 • اجرای لبه کارخانه ای پانل در کنار لبه برش خورده کناف
 • عدم استفاده از نوار درزگیری در هنگام بتونه کاری
 • اختلاط نا مناسب بتونه کناف یا پودر ماستیک
 • عدم رعایت پهنای مناسب لایه بتونه کاری شده
 • عدم رعایت ساختار با کاربری و شرایط بهره برداری
 • عدم استفاده از نصاب آموزش دیده که از صلاحیت اجرای کناف برخوردار است
 • عدم استفاده از ابزار مناسب

در صورتی که سقف کناف به درستی نصب و اجرا نشوند اشکالات فنی را در کار به وجود می آورند، از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم شاقولی پیشانی های سقف کاذب ( ناشاقولی بودن المان های قائم )
 • عدم رعایت گونیایی طرح هایی که قرار است به صورت مستطیل به اجرا در آیند
 • عدم رعایت فاصله مناسب آویز ها
 • عدم رعایت فاصله مناسب سازه های بار بر
 • عدم رعایت فاصله مجاز سازه های پانل خور
 • عدم رعایت فاصله مجاز پرچ ها
 • عدم رعایت اجرای اولین آویز، سازه باربر و سازه پانل خور در فاصله مناسب

عکس زیرسازی کناف

اگر قصد اجرای سقف کناف را دادید ما قبل از اینکه پروژه شما را شروع کنیم میتوانید با ما تماس بگیرید و هر سوال و ابهامی در زمینه نصب و اجرای کناف سقف و مراحل نصب آن داشتید به طور مفصل و کاملا رایگان به شما مشاوره خواهیم داد و همچنین چندین نمونه از عکس و تصویر زیرسازی کناف و همچنین قبل و بعد از اجرای را برایتان ارسال مینماییم پس فقط کافیست تلفن خود را بردارید تا ما با آغوشی باز بهترین راهنما و مشاور برای شما باشیم.

آموزش نصب کناف نور مخفی

طرح نور مخفی در سقف را چند سالی است که خیلی از ساختمانها و آپارتمانهای نوساز اجرا میکنند و به نوعی در اکثر آپارتمانهای مسکونی و اداری دیده می شود. شرکت طراحی دکوراسیون آسال سازه نیروهای کناف کار متعددی را در زمینه اجرای کناف نور مخفی آموزش داده و با تربیت این متخصصین باعث افزایش کیفیت کناف نصب شده در سقف خانه شما خواهد شد چرا که با آموزش اجرای کناف، نیروها قطعا کیفیت را همیشه سر لوحه و اولویت خود میدانیم.

آموزش کناف کاری دیوار

ما معتقدیم که سقف جزء جدایی ناپذیر هر دکوراسیون داخلی است. اجرای سقف کناف حس خوبی از رفاه و امنیت به فضا مبدهد. ارتباط یکپارچه بین فرم و عملکرد فضاهایی که در آن زندگی یا کار می کنیم، بهبود می یابند و باعث رشد ما میشود. همچنین آکوستیک را متعادل می کند، هوای سالم را برای تنفس فراهم می کند و بر نحوه تفکر و احساس ما تأثیر می گذارد. 

جهت آموزش نصب کناف روی دیوار میتوانید با ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم موجود در سایت درخواست خود را برای آموزش ارسال فرمایید.

پایه کناف

پایه کناف ابزاری بسیار کاربردی می باشد که از آن برای کناف کاری سقف و یا ارتفاع بلند استفاده میکنند. به کمک پایه کناف دیگر نیازی به نردبان و یا تخته های بلند نمی باشد و شخص کناف کار با پوشیدن پایه کناف به راحتی میتواند مراحل کناف کاری سقف و دیوار های بلند را انجام دهد. یکی دیگر از کاربردهای پایه کناف، برای مکانهایی است که نردبان و یا چهاپایه و تخته در آنجا نمیتواند قرار گیرد و یا در پله هایی که شرایط کار سخت است از پایه کناف استفاده میکنند و باعث می شود کیفیت نصب کناف سقف شما افزایش یابد چرا که کناف کار با دقت بالاتر و تمرکز بیشتر به اجرای کناف خواهد پرداخت.

قیمت کناف کاری

قیمت اجرای کناف در تهران و یا شهرستان متفاوت نمی باشد و هزینه کناف کاری شما به عواملی مثل کیفیت کناف، حجم پروژه، زمان انجام آن و خیلی آیتم های دیگری بستگی دارد.

پیشنهاد میکنیم جهت آگاهی از تعرفه ها و استعلام قیمت کناف در تهران و شهرستان با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن برآورد دقیقی از قیمت و زمان اجرای سقف کناف را به شما ارائه نماییم.

کناف آماده

کناف آماده برای سقف طبق سلیقه و به انتخاب شما طراحی و تولید خواهد شد و از نمونه های کناف آماده برای سقف و دیوار نیز میتوانید انتخاب نمایید تا به بهترین شکل ممکن سقف کناف آماده شما را نصب کنیم

قیمت اجرای کناف سقف

به طور کلی برای اجرای کناف سقف یک هزینه کناف مصرفی می باشد و دیگر هم هزینه اجرای کناف است. برای استعلام قیمت اجرای کناف سقف با ما تماس حاصل فرمایید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}